Dla wszystkich, którym bliska jest pamięć o wydarzeniach sprzed 100 lat

  • 19.04.2021, 12:20 (aktualizacja 19.04.2021, 12:46)
  • ANKO
Dla wszystkich, którym bliska jest pamięć o wydarzeniach sprzed 100 lat
Na ten dzień czeka wielu mieszkańców. Uroczyste obchody setnej rocznicy III Powstania Śląskiego, połączone z odsłonięciem tablicy pamiątkowej zaplanowano na piątek 7 maja.

Wydarzenie, którego organizatorem jest miasto, rozpocznie się o godz.12.00 pod pomnikiem Powstańców Śląskich na placu Pamięci Rodła. W programie uroczystości przewidziano odśpiewanie hymnu państwowego, powitanie uczestników, odczytanie noty historycznej o III Powstaniu Śląskim, odsłonięcie tablicy upamiętniającej jego setną rocznicę i złożenie kwiatów pod pomnikiem. Uroczystości zakończy program artystyczny przygotowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu.

Ze względu na obowiązujące ograniczenia i w trosce o wspólne bezpieczeństwo w stanie epidemii, uroczystość zaplanowano bez udziału pocztów sztandarowych oraz wystąpień osób zaproszonych.

 

ANKO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obserwator
Obserwator 21.04.2021, 14:41
Ciekawe, czy dojdzie do tego?
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim, sprzeciwia się budowie pomnika Bohaterów Powstańców Śląskich w Opolu ku upamiętnieniu powstańców śląskich, którzy zginęli w czasie III w okolicy Opola.
Może TSKN również złoży sprzeciw, by odsłonięć tablicę pamiątkową w Kędzierzynie-Koźlu.
To jak POKO i złota pani miasta możliwości ???

Pozostałe