Kadencja obecnych władz Kędzierzyna-Koźla osiągnęła półmetek. Czas na podsumowania

  • 20.04.2021, 12:03
  • Źródło: Urząd miasta
Kadencja obecnych władz Kędzierzyna-Koźla osiągnęła półmetek. Czas na…
Przez ostatnie dwa i pół roku działo się naprawdę wiele. Przy okazji półmetku obecnej kadencji warto pokusić się o podsumowanie najważniejszych działań samorządu.

Przedstawiamy wykaz zakończonych i trwających inwestycji w mieście, a także felieton prezydent Sabiny Nowosielskiej:

Szanowni Mieszkańcy!

Właśnie mija połowa trwającej kadencji samorządowej, a półmetek to doskonały moment na bilans tego, co już zrealizowaliśmy i co wymaga od nas dalszej wytężonej pracy. Od samego początku postawiliśmy przed sobą ambitne cele i konsekwentnie dążymy do ich realizacji. Chcemy, aby nasze miasto zmieniało się na lepsze i było coraz bardziej przyjazne dla mieszkańców.

Już na starcie sfinalizowaliśmy inwestycje, o których w Kędzierzynie-Koźlu mówiło się od wielu lat. Zakończyliśmy budowę hospicjum, oddaliśmy do użytku „Wodne oKKo”, a lokalną historię możemy odkrywać w nowoczesnym Muzeum Ziemi Kozielskiej. Daliśmy również impuls do rozwoju Pola Południowego pozyskując pierwszego dużego inwestora.  

Na liście naszych priorytetów znajdują się przede wszystkim potrzeby mieszkańców. Inwestujemy w infrastrukturę, bezpieczeństwo, oświatę, sport, ekologię i tereny zielone. Przybywa kilometrów wyremontowanych ulic, a obecnie pracujemy nad łącznikiem do obwodnicy północnej, który będzie dofinansowana ze środków zewnętrznych. Dzięki naszym staraniom rozpoczęto prace nad ostatecznym uszczelnieniem systemu przeciwpowodziowego. W najbliższych planach chcemy także ruszyć z budową nowych mieszkań. Dbamy również o naszych strażaków. Druhowie z Miejsca Kłodnickiego i Kłodnicy nowiutkie wozy parkują w przestronnych remizach.

W mieście przybyło również miejsc do rekreacji i aktywnego wypoczynku. Z nowych boisk sportowych korzystają uczniowie szkół podstawowych nr 6 i 16, a młodzież może spożytkować energię na bezpiecznych urządzeniach w skateparku. Zabytkowa lokomotywa, rzeźby koziołków, kolejne skwery i Centrum Ochrony Bioróżnorodności w Azotach sprawiają, że w mieście robi się coraz ładniej. Niebawem oko cieszyć  będą także tzw. „zielone podwórka”. Impulsem do działania są również pomysły mieszkańców. W ramach budżetu obywatelskiego w mieście powstała druga tężnia, a w planach mamy już trzecią. Stawiamy także na ekologię. Dopłacamy mieszkańcom do wymiany kopciuchów. Miejskie ulice coraz częściej oświetlają energooszczędne lampy ledowe. W przyszłym roku podróżować będziemy też dwoma w pełni elektrycznymi autobusami.

Długo można by jeszcze wyliczać zmiany, które zrealizowaliśmy w niespełna dwa i pół roku. Druga połowa kadencji zapowiada się równie, jeśli nie bardziej ambitnie. Rozwój miasta to praca, która zdaje się nigdy nie kończyć i co rusz stwarza nowe wyzwania. Tym bardziej jest ona satysfakcjonująca i motywuje do ciągłego podnoszenia poprzeczki. Dla miasta warto!

Sabina Nowosielska
Prezydent Kędzierzyna-Koźla

 

 

 

 

Źródło: Urząd miasta

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość Ilona
gość Ilona 23.04.2021, 11:42
O czym My mówimy w innych miastach buduje się przedszkola, szkoły, parki rozrywki itp. A w Kędzierzynie kompletnie nic.
gość
gość 21.04.2021, 11:24
Tak naprawdę Kędzierzyn-Koźle się nie zmienia. Placówki oświatowe zamiast powstawać, są likwidowane np. szkoła na ul. Kozielskiej, szkoła na ul. Stalmacha. A może zaadaptować na przedszkola.
gość ila
gość ila 22.04.2021, 16:02
To prawda Kędzierzyn się starzeje, Wszyscy uciekają do większych miast, gdzie mogą liczyć na rozwój oświaty, nauki i przede wszystkim siebie.

Pozostałe