Piękne siatkarki reprezentacji Polski w kędzierzyńsko-kozielskim magistracie

  • 20.04.2021, 19:54 (aktualizacja 20.04.2021, 22:26)
  • Andrzej Kopacki
Piękne siatkarki reprezentacji Polski w kędzierzyńsko-kozielskim magistracie… foto: Andrzej Kopacki
Czy ktoś to jeszcze pamięta? Reprezentacja polskich siatkarek przez kilka dni przygotowywała się w Kędzierzynie-Koźlu do międzynarodowego turnieju Volley Masters w Montreux. Było to dość dawno bo w 2007 roku, a nasze dziewczyny uchodziły wtedy w Europie za dominatorki, gdyż w 2003 i 2005 zdobyły złote medale Mistrzostw Europy.

Zgrupowanie żeńskiej kadry w naszym mieście sprzed 14 lat nie ograniczyło się tylko i wyłącznie do ciężkiej pracy. Siatkarki wraz z całym sztabem szkoleniowym pojawiły się w Urzędzie Miasta Kędzierzyn-Koźle.

Trener reprezentacji, Marco Bonitta przyznał, że całej drużynie zapewniono w Kędzierzynie-Koźlu znakomite warunki do pracy, a nasza hala sportowa przy ul. Mostowej zrobiła na nim duże wrażenie. Na pytanie, czy zespół jest dobrze przygotowany do turnieju w Montreux, trener Bonitta odpowiedział, że podczas zgrupowania wykonano jedynie plan minimum, ale jest dobrej myśli.

Podziękowania na ręce ówczesnego prezydenta Kędzierzyna-Koźla, Wiesława Fąfary i jego zastępcy Piotra Gabrysza za miłe przyjęcie i zapewnienie dobrych warunków treningowych złożyła w imieniu całej drużyny Dorota Świeniewicz. Siatkarka wręczyła prezydentowi pamiątkowy proporzec Polskiego Związku Piłki Siatkowej z autografami wszystkich zawodniczek. Cała kadra złożyła też swoje autografy na piłce do siatkówki, którą kilka minut wcześniej odbijali między sobą trener Marco Bonitta i prezydent Wiesław Fąfara.

Turniej w Montreux (od 5 do10 czerwca 2007 r.) był debiutem Marco Bonitty w roli trenera reprezentacji kobiet.

Kadra na turniej w Monteaux:
rozgrywające: Magdalena Godos, Milena Sadurek
atakujące: Anna Podolec, Agnieszka Kosmatka
środkowe: Maria Liktoras, Agnieszka Bednarek, Eleonora Dziękiewicz
przyjmujące: Dorota Świeniewicz, Milena Rosner, Joanna Frąckowiak, Joanna Staniucha-Szczurek
libero: Mariola Zenik.

W poniższej fotogalerii można zobaczyć zdjęcia z pamiętnego pobytu reprezentacji polskich siatkarek w magistracie. Zapraszamy do obejrzenia.

Andrzej Kopacki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

manio
manio 21.04.2021, 22:41
nie ma już o czym pisać tylko stare odgrzewane kotlety?

Pozostałe