Pokonał finalistów z całego kraju. Damian Gnielinski z ZSTIO najlepszy na Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce

  • 21.04.2021, 11:29
  • Źródło: starostwo powiatowe
Pokonał finalistów z całego kraju. Damian Gnielinski z ZSTIO najlepszy… Fot. starostwo powiatowe
Świetne wieści z Politechniki Warszawskiej. Damian Gnielinski z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach indeks na uczelnię ma już w kieszeni.

Właśnie został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce, którego organizatorem był Wydział Mechaniczny, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Damian uzyskał najlepszy wynik z obydwu etapów i zajął 1. miejsce spośród finalistów z całej Polski.

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, między innym indeksy na studia inżynierskie I stopnia.

Konkurs, którego celem jest promowanie wśród uczniów techników zagadnień związanych z energetyką i ochroną środowiska, obejmował zagadnienia takie jak: energetyka węglowa i gazowa, odnawialne źródła energii, energetyka jądrowa, regulacje prawne dotyczące energetyki, polityka ochrony środowiska, zasoby energetyczne w krajach UE, efektywność energetyczna, metody magazynowania energii, podstawy elektroenergetyki.

Konkurs  odbywał się  w trybie online i składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczestnicy musieli rozwiązać test o energetyce zawierający pytania zamknięte. Uczestnicy etapu finałowego również mieli do rozwiązania test z wiedzy o energetyce, a następnie każdy finalista, o wskazanej godzinie, na pytania otwarte udzielał odpowiedzi przed Komisją Konkursową. Regulamin konkursu wymagał od uczestników możliwość podglądu procesu pisania poprzez aplikację Zoom.

Damianowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Źródło: starostwo powiatowe

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe