W szkołach podstawowych wykuwają się przyszłe kadry programistów

  • 28.04.2021, 16:36
  • Źródło: Urząd miasta
W szkołach podstawowych wykuwają się przyszłe kadry programistów
Młodzi programiści z Kędzierzyna-Koźla mają okazję podszlifować swoje umiejętności pod okiem profesjonalistów. Cenne wskazówki zdobędą podczas cyklu bezpłatnych webinariów „Szkoła z Gigantami”. Lekcje online potrwają od 10 do 21 maja, ale już teraz wystartowała rejestracja. Akcję Honorowym Patronatem objęła prezydent Sabina Nowosielska.

„Szkoła z Gigantami” to ogólnopolski cykl bezpłatnych webinariów z programowania i matematyki na kanale YouTube dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia, z podziałem na dwie grupy wiekowe: 7-11 oraz 12 -19 lat, prowadzone są przez najlepszych trenerów - programistów. Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w aktywną kreację.

Dla młodszej grupy wiekowej przygotowano cztery spotkania tematyczne w środowisku Scratch z zakresu różnych typów rozgrywek: klasycznej rywalizacji, tower defence, tanks oraz battle royal. Udział w webinariach to wyjątkowa szansa na bardzo efektywną naukę programowania bez wychodzenia z domu. Dzięki nowatorskim zajęciom i sprawdzonym metodom, uczniowie w bardzo szybki sposób poznają kluczowe zagadnienia związane z programowaniem, takie jak: pętle, klonowanie, komunikaty, instrukcje warunkowe i inne. Ponadto zaprezentowane zostaną procesy pracy nad designem gier i aplikacji na różnych stadiach zaawansowania. Jest to niepowtarzalna możliwość poznania programowania w praktycznym podejściu i w krótkim czasie.

Zajęcia dla starszej grupy są przyjaznym wprowadzeniem w świat języka znaczników HTML, wykorzystania stylów CSS oraz języka JavaScript. W trakcie zajęć uczestnicy stworzą w środowisku Glitch tematyczne strony internetowe oparte o ulubione gry komputerowe i dowiedzą się jak je opublikować w sieci.

„Szkoła z Gigantami” to nie tylko warsztaty z programowania, ale również dodatkowe zajęcia z matematyki. Na ósmoklasistów i przyszłorocznych maturzystów czekają dwa webinaria, podczas których uczniowie sprawdzą swoją wiedzę na podstawie testów próbnych przygotowanych przez egzaminatorów CKE. Testy i ich rozwiązania omawiane będą przez wykwalifikowanego nauczyciela.

„Szkoła z Gigantami” to także platforma integracyjna dla dzieci i młodzieży, która działa w trakcie trwania akcji. Uczestnicy mogą nawiązywać nowe relacje, wymieniać się doświadczeniami, wspólnie programować czy po prostu zaprzyjaźnić się na specjalnie dedykowanej grupie na platformie Discord.

Organizatorem warsztatów jest szkoła „Giganci Programowania”. Chcesz się zarejestrować na to wydarzenie kliknij TUTAJ 

Źródło: Urząd miasta

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe