Środa, 19.06.2019

W ZAKSIE budują skład na kolejny sezon

  • 10.04.2019, 12:09 (aktualizacja 11.04.2019, 11:09)
  • Ł
W ZAKSIE budują skład na kolejny sezon
Rywalizacja w PlusLidze wchodzi w decydującą fazę. Cztery najlepsze drużyny lada dzień rozpoczną walkę o medale. Wśród nich ZAKSA, która jak podaje „Przegląd Sportowy”, ma już niemal skompletowany skład na kolejny sezon.

Jeszcze w trakcie sezonu zasadniczego wicemistrzowie Polski przedłużyli kontrakty z czołowymi zawodnikami: rozgrywającym Benjaminem Toniuttim, przyjmującym Samem Deroo i libero Pawłem Zatorskim. Z podstawowego składu ważne umowy mają: środkowy Łukasz Wiśniewski, przyjmujący Aleksander Śliwka i atakujący Łukasz Kaczmarek.

Z ZAKSY odejdzie Mateusz Bieniek, który ma być graczem słynnej włoskiej ekipy Cucine Lube Civitanova. Od jakiegoś czasu mówi się, że zastąpi go Dawid Smith. Reprezentant Stanów Zjednoczonych w Polsce przebywa od 2016 roku. Grał w Czarnych Radom i Warcie Zawiercie, a obecnie reprezentuje Resovię Rzeszów. 34-letni środkowy ma na koncie liczne sukcesy reprezentacyjne oraz tytuł najlepszego siatkarza Stanów Zjednoczonych. Klub jeszcze nie wydał oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

 

Do Kędzierzyna-Koźla mają wrócić wypożyczeni do Zawiercia: przyjmujący Kamil Semeniuk i środkowy Krzysztof Rejno. Obaj zagrają w półfinałach przeciwko swojemu macierzystemu klubowi i zapewne będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony.

W Polsce nie ma już Jamesa Shawa. Amerykański atakujący, który w trakcie sezonu zastąpił ciężko kontuzjowanego Sławomira Jungiewicza, sam doznał poważnego urazu i wrócił na leczenie do Stanów Zjednoczonych. Zatem nie wiadomo, kto będzie zmiennikiem Łukasza Kaczmarka.

Z drużyny ma odejść Rafał Szymura, którego wśród liderów GKS-u w kolejnym sezonie widzą włodarze klubu z Katowic. Ważną, jeszcze na rok umowę, ma jego brat – libero Kamil Szymura. Podobnie jak środkowy Mateusz Sacharewicz i rozgrywający Przemysław Stępień. Po sezonie kontrakty kończą się: przyjmującemu Brandonowi Koppersowi i środkowemu Tomaszowi Kalembce, a także trenerowi Andrei Gardiniemu.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe