Pamięć o wielkich czynach. Skromne uroczystości w dobie pandemii

  • 01.05.2021, 11:28
  • ANKO
Pamięć o wielkich czynach. Skromne uroczystości w dobie pandemii Na pomniku odsłonięta zostanie nowa tablica
Okrągłe rocznice III powstania śląskiego oraz uchwalenia Konstytucji 3 maja będą obchodzone również w Kędzierzynie-Koźlu.

Najpierw, na obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, zapraszają wspólnie władze miasta i powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Zaplanowane na poniedziałek 3 maja (godz. 10) na pl. Rady Europy uroczystości obejmą odśpiewanie hymnu państwowego, a także złożenie kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Z kolei uroczyste obchody setnej rocznicy III powstania śląskiego, połączone z odsłonięciem tablicy pamiątkowej, zaplanowano na piątek 7 maja. Wydarzenie, którego organizatorem jest miasto, rozpocznie się o godz.12 pod pomnikiem Powstańców Śląskich na pl. Pamięci Rodła. W programie przewidziano: odśpiewanie hymnu państwowego, powitanie uczestników, odczytanie noty historycznej o powstaniu, odsłonięcie tablicy upamiętniającej jego setną rocznicę i złożenie kwiatów pod pomnikiem. Uroczystości zakończą się programem artystycznym przygotowanym przez Miejski Ośrodek Kultury.

 Ze względu na obowiązujące ograniczenia i w trosce o wspólne bezpieczeństwo w stanie epidemii obie uroczystości odbędą się bez udziału pocztów sztandarowych oraz wystąpień osób zaproszonych.

ANKO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe