Międzynarodowy Dzień Strażaka. Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!

  • 04.05.2021, 13:03
  • Źródło: strazacki.pl
Międzynarodowy Dzień Strażaka. Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Poświęcają swoje zdrowie, często narażając własne życie na rzecz ratowania życia innych. Mowa o Strażakach, którzy każdego dnia wchodzą tam, skąd inni uciekają. 4 maja przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka - to dobra okazja, aby oddać hołd tym, którzy polegli w akcji i podziękować tym, którzy każdego dnia podejmują działania, aby ratować potrzebujących.

Dzień św. Floriana - patrona Strażaków wypada właśnie dzisiaj, 4 maja.. Data ta, to również dzień, w którym obchodzimy międzynarodowy dzień Strażaka. Święto dedykowane zarówno pracownikom Państwowej Straży Pożarnej, jak i druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy codziennie wykazują się odwagą, dla wielu będąc prawdziwymi bohaterami narażającymi własne dobro, dla dobra innych. 

Zazwyczaj, ze względu na to, że jest to święto zawodowe, organizowane są oficjalne obchody, w tym msze święte w intencjach pracowników PSP i OSP i uroczyste defilady pododdziałów marszowych i pojazdów pożarniczych, których celem jest nie tylko przybliżenie społeczeństwu szczegółów ciężkiej pracy Strażaków, ale i upamiętnienie poległych na akcjach oraz podziękowanie tym, którzy wciąż narażają swoje zdrowie, a często i życie, aby nieść pomoc. W obecnej sytuacji, z jaką przyszło nam się zmierzyć, uroczystości nie mogą odbywać się zgodnie z tradycją - to jednak nie przeszkadza nam w tym, aby wyrazić wdzięczność i podziw dla Strażaków, Druhen i Druhów, dziękując za trud i starania, jakie wkładają w swoje codzienne obowiązki.

Z okazji Dnia Strażaka zespół Strażacki.pl pragnie złożyć wszystkim pracownikom Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, druhom Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, słuchaczom szkół pożarniczych i pozostałym osobom związanym ze strażą pożarną, życzenia pomyślności zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym. Oby w codziennych trudach pracy towarzyszyło Wam męstwo, a powrotów z akcji było tyle samo, co wyjazdów. Doceniamy trud Waszej pracy, dlatego dziękujemy za odwagę, poświęcenie oraz służenie pomocą w ekstremalnych sytuacjach. Niech Św. Florian ma Was w swojej opiece. Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!

Źródło: strazacki.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe