Podwójna mistrzyni Polski. Sukcesy badmintonistów z klubu Beninca UKS Feniks

  • 05.05.2021, 11:52
  • Ł
Podwójna mistrzyni Polski. Sukcesy badmintonistów z klubu Beninca UKS… Od lewej: Krzysztof Maślanka, Wojciech Budny i Julia Wójcik
Sukces zawodników z Kędzierzyna-Koźla w indywidualnych mistrzostwach Polski młodzików w badmintonie. Z medalami z Głubczyc wrócili reprezentanci klubu Beninca UKS Feniks: Julia Wójcik i Wojciech Budny

Najlepsi zawodnicy w kraju w kategorii U-15 przez kilka dni walczyli w Głubczycach o medale mistrzostw Polski. Wśród nich byli też badmintoniści z naszego miasta.

Dwa razy na najwyższym stopniu podium stanęła Julia Wójcik z Beninca UKS Feniks. Złote medale zdobyła w grach podwójnych: w deblu w parze z Kingą Stokfisz (UKS Unia Bieruń), a w mikście z Mateuszem Golasem (LKS Technik Głubczyce).

Medalową kolekcję UKS-u powiększył Wojciech Budny, który zajął trzecią lokatę w singlu, a w deblu - grając w parze z Rafałem Mielnikiem (LKS Technik Głubczyce) - wywalczył srebrny krążek.

W mistrzostwach wystartowało jeszcze trzech podopiecznych trenera Krzysztofa Maślanki. Przemysław Wit zakończył zmagania w kwalifikacjach. Z kolei w turnieju głównym zagrali Tomasz Cież i Tymoteusz Cybulski.

W Głubczycach startowała też dwójka zawodników kędzierzyńskiego MMKS-u. Jacek Matula przebrnął kwalifikacje i awansował do turnieju głównego, gdzie zakończył rywalizację na pierwszej rundzie. Hanna Banaszak nie musiała grać w eliminacjach, a w pierwszej rundzie przegrała z wyżej rozstawioną rywalką. W grze mieszanej, podopieczni trenera Tomasza Zioło, również rozegrali tylko jedno spotkanie.

Ł

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe