Rodzina z Kędzierzyna-Koźla straciła niemal wszystko. Poszkodowani w pożarze potrzebują pomocy

  • 06.05.2021, 09:56
  • Ł
Rodzina z Kędzierzyna-Koźla straciła niemal wszystko. Poszkodowani w pożarze… Do pożaru domu w Blachowni doszło 4 maja
Nieszczęście przyszło niespodziewanie 4 maja. Zwarcie instalacji elektrycznej spowodowało pożar, w którym mocno ucierpiała rodzina z Kędzierzyna-Koźla. Potrzebują pomocy, by móc znów zamieszkać w swoim domu.

Do pożaru doszło 4 maja w domu jednorodzinnym przy ul. Bocznej w Blachowni. Pisaliśmy o tym tutaj: Strażacy interweniowali w Blachowni. Zapaliło się poddasze w domu jednorodzinnym.

W wyniku akcji gaśniczej ucierpiał praktycznie cały dom. Mieszkańcy nie zostali sami, bo z pomocą ruszyli ludzie dobrej woli. Potrzebne jest dosłownie wszystko: ubrania, artykuły gospodarstwa domowego, ale przed wszystkim materiały budowlane i wykończeniowe (m.in.: okna, wełna mineralna, gładź gipsowa, blachodachówka, płyty osb i gipsowe, podłogi, drzwi, przewody elektryczne itd.).

- W pierwszej kolejności trzeba wyremontować spalone poddasze i zalany parter, aby rodzina mogła wrócić do swojego miejsca zamieszkania. Ale trzeba je też wyposażyć, bo wiele rzeczy uległo zalaniu i nie nadaje się do użytku. Dlatego prośba o meble, sprzęt AGD, środki czystości oraz ubrania dla rodziców i dziecka - informuje Radosław, który organizuje koordynuje akcję pomocową.

Jeśli chodzi o odzież, to potrzeba ubrań i obuwia na mężczyznę o wzroście 172 cm i rozmiar buta 42, kobietę – wzrost 165 cm i rozmiar buta 37-38 oraz nastolatka – wzrost 175 cm i rozmiar buta 40. Wszyscy szczupłej budowy ciała.

Osoby, które chciałyby pomóc proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem: 509 144 682.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe