Będą kontrolowali nie tylko kierowców. Policjanci na motocyklach rozpoczęli sezon

  • 06.05.2021, 12:36
  • Źródło: KPP
Będą kontrolowali nie tylko kierowców. Policjanci na motocyklach rozpoczęli… Źródło: KPP
Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki każdego dnia dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Patrole będą wspierane przez policyjnych motocyklistów, którzy rozpoczęli już sezon i wyjechali na drogi powiatu.

6 maja obchodzimy Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo w ruchu drogowym w dużej mierze zależy od nas samych. W dalszym ciągu głównymi przyczynami wypadków drogowych są nadmierna lub niedopasowana do warunków jazdy prędkość, brawura oraz niestosowanie się do przepisów i znaków drogowych.

Aby przeciwdziałać niewłaściwym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego  policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki, każdego dnia patrolują  ulice naszego powiatu przy pomocy oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami. W kędzierzyńsko-kozielskiej drogówce rozpoczął się również sezon motocyklowy. Funkcjonariusze na jednośladach wyjechali  na drogi i będą czuwać nad bezpieczeństwem. Ich duża mobilność sprawia, że są one doskonałym uzupełnieniem pozostałych patroli.

Policjanci na motocyklach skupią się nie tylko na kierujących, ale też będą zwracać uwagę na uchybienia popełniane przez pozostałych uczestników ruchu. Będą także uświadamiać kierowców jednośladów w jaki sposób mogą zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Skutki wypadku na motocyklu są poważniejsze, niż wypadku samochodowego. Kierujący jednośladem nie jest chroniony karoserią pojazdu, pasami bezpieczeństwa czy poduszką powietrzną.

Na bezpieczeństwo motocyklistów ma stan techniczny pojazdu, właściwa technika jazdy, odpowiednia odzież ochronna oraz widoczność na drodze, którą zapewnić poprzez sprawne i czyste światła oraz używanie elementów odblaskowych. Należy  pamiętać również o bezpieczeństwie osoby przewożonej jednośladem.

Kierowco samochodu, zanim rozpoczniesz manewr wyprzedzania upewnij się, że bezpiecznie możesz go wykonać. Motocykle ze względu na swoje gabaryty często poruszają się sprawniej i bardziej dynamicznie, stają się przez to mniej widoczne dla pozostałych uczestników ruchu. Obserwuj drogę, patrz w lusterka – w tym przypadku, te z pozoru proste czynności nabierają ogromnego znaczenia i mogą uratować ludzkie życie.

Motocyklisto, przestrzegaj przepisów ruchu drogowego, w tym dostosuj prędkość do warunków ruchu, zawsze  wyraźnie i zawczasu sygnalizuj zamiar wykonania manewru.

Bez względu na to czym poruszamy się po drodze, pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania i szczególnej ostrożności.

Źródło: KPP

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe