Uczennice kozielskiej "Budowlanki" jako pierwsze w Polsce uzyskały taki zawód

  • 08.05.2021, 18:33
  • Ł
Uczennice kozielskiej "Budowlanki" jako pierwsze w Polsce uzyskały taki… Foto: Zespół Szkół nr 1
W Zespole Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów czeladniczych w zawodzie monter izolacji przemysłowych. Tym samym uczniowie "Budowlanki" uzyskali dodatkowy zawód.

W kozielskiej szkole w ramach innowacji pedagogicznej, przy współpracy z firmą Multiserwis oraz udziale młodzieży w projekcie "Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy", kolejna grupa uczniów uzyskała drugi zawód.

- Dzięki tej współpracy nasi uczniowie w zawodzie technik budownictwa zdobywają drugi zawód, a jest nim montera izolacji przemysłowych. Jako jedyna szkoła w Polsce umożliwiamy uczniom zdobyć w trakcie nauki dodatkowych uprawnień. Należy również dodać, że wśród naszych uczniów są pierwsze w Polsce dziewczyny, które zdobyły zawód montera izolacji przemysłowych - informuje Ewelina Kowaś z Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu.

Po zdobyciu dodatkowych kwalifikacji absolwenci popularnej "Budowlanki" mają możliwość podjęcia dobrze płatnej pracy na stanowiskach kierowniczych w firmie Multiserwis.

Ł

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe