Wyniki zeszły na dalszy plan. Byli w siódmym niebie, bo w końcu mogli zagrać

  • 10.05.2021, 09:13
  • W
Wyniki zeszły na dalszy plan. Byli w siódmym niebie, bo w końcu mogli… Fot: LUKS Polonia Gościęcin
Powiatowy turniej piłki nożnej "Bawi nas piłka" przeprowadzono na stadionie LUKS Polonia Gościęcin. Rywalizowały skrzaty, żaki i orliki.

Kilkadziesiąt bramek padło w rozgrywkach z 9 maja, w których wzięło udział 17 drużyn z naszego powiatu. W sportowe szranki stanęło około 160 młodych adeptów piłki nożnej.

Dwie drużyny Chemika Kędzierzyn-Koźle i po jednej z Polonii Gościęcin i Football Academy konkurowały w kategorii skrzatów. Aż dziewięć zespołów żaków stawiło się w niedzielę w Gościęcinie: Polonia Gościęcin, Cisowa I, Cisowa II, Blaze I, Blaze II, Football Academy I, Football Academy II, Chemik Kędzierzyn-Koźle i Odra Koźle. W kategorii orlików rywalizowały dzieci z Polonii Gościęcin, Chemika Kędzierzyn-Koźle i Football Academy.

Pełnowymiarowe boisko podzielono na mniejsze. Każda grupa wiekowa grała na boisku o nieco innych wymiarach, dostosowanych do wieku rozwojowego zawodników.

Rozgrywki w kategoriach skrzatów (mecze po 10 minut) i orlików (15 minut) przeprowadzono systemem każdy z każdym. W żakach (mecze po 13 minut) gra toczyła się w trzech grupach po trzy zespoły.

- Mecze były ciekawe i zacięte, padło sporo pięknych bramek, a co najważniejsze, dzieci były bardzo zadowolone, że w końcu miały możliwość rywalizować między sobą po tak długiej przerwie - mówi Dariusz Winnik, członek zarządu i trener drużyny żaków w LUKS Polonia Gościęcin.

Dodaje, że w kategoriach, w jakich grano, nie ma miejsc ani nie liczy się goli, gdyż wyniki nie są tu ważne. - Liczy się przede wszystkim dobra zabawa i czerpanie przyjemności z gry - podkreśla Dariusz Winnik.

Był to już kolejny turniej, którego organizacji podjął się klub z Gościęcina wraz z Opolskim Związkiem Piłki Nożnej.

Projekt "Bawi nas Piłka" promuje rywalizację w duchu fair play, ma również na celu propagowanie sportu amatorskiego, upowszechnianie kultury fizycznej, promocję zdrowego trybu życia i stworzenie dzieciom z różnych środowisk szans na rozwój swoich sportowych talentów i umiejętności - informuje Opolski Związek Piłki Nożnej, organizator zainaugurowanego w sezonie 2014/2015 turnieju, którego pomysłodawcą i twórcą był zmarły pod koniec 2015 r. prezes OZPN Marek Procyszyn.

Polonia Gościęcin była jedynym reprezentantem klubów wiejskich z naszego powiatu, który wystawił swoje zespoły w turnieju, i to w każdej kategorii wiekowej.

Warto wspomnieć, że dobrze radzą sobie seniorzy z Polonii Gościęcin. Dwa tygodnie temu wygrali 1:0 mecz z liderem klasy B - TKKF Blachowianką, co dało im wówczas 2. miejsce w tabeli. Wcześniej drużyna z miasta nie przegrała żadnego z kilkunastu meczów.

Kolejny turniej powiatowy z cyklu "Bawi nas Piłka" zaplanowano 23 maja na stadionie w Reńskiej Wsi. Wtedy również zagrają skrzaty, żaki i orliki. W czerwcu zaplanowano dwa kolejne turnieje.

W

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe