Poniedziałek, 21.10.2019

Koncert Szepty i Przyjaciele

  • 11.04.2019, 09:00 (aktualizacja 11.04.2019, 09:07)
  • Ł
Koncert Szepty i Przyjaciele MOK
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 12 kwietnia na koncert grupy Szepty, którą tworzą muzycy z Kędzierzyna-Koźla, połączony z promocją debiutanckiej płyty „Księżyc”. Występ odbędzie się w domu kultury przy ul. Skarbowej o godz. 19.

Jak wspominają artyści, pomysł Szeptów należy do znanego kędzierzyńskiego gitarzysty Krzysztofa Bernarda. To on namówił Annę Jellinek i Piotra Gabrysza do wspólnej pracy nad piosenkami pochodzącymi z ich szuflad. Sam zaoferował pomoc w aranżacjach. Inny znany lokalny muzyk, Wiesław Kwinta, dorzucił gitarę basową oraz kontrabas i tak powstał zespół.

 

Piosenki pochodzą z różnych lat. Najstarsza ma prawie trzydzieści. Niektóre z nich miały elektryczne życie z formacją I Cóż Że Ze Szwecji Piotra Gabrysza. Inne wędrowały z Anną Jellinek po różnych scenach szantowo-poetyckich. Są też utwory zagrane po raz pierwszy.

 

Program „Proste historie”, oparty na piosenkach z płyty „Księżyc”, to muzyczny dialog dorosłych ludzi – kobiety i mężczyzny, którzy poprzez swoje doświadczenia patrzą na świat, nieco inaczej go opisując. Inaczej, a jednocześnie bardzo podobnie. Warto go poznać. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach kin „Chemik” i „Twierdza” oraz on-line poprzez stronę MOK.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe