Zwiększone kontrole policyjne na drogach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

  • 12.05.2021, 10:39
  • Źródło: KWP Opole
Zwiększone kontrole policyjne na drogach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego
Kierowcy muszą spodziewać się większej liczby kontroli policyjnych na drogach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego i województwa opolskiego. W piątek 14 maja przeprowadzona zostanie akcja pomiarów prędkości. To wciąż jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Będą to ogólnopolskie działania skierowane przeciwko niebezpiecznej, zbyt szybkiej jeździe. Ich celem jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. W piątkowej akcji zostaną wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane - również wyposażone w wideorejestratory - oraz za pomocą ręcznych mierników prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie, będziemy mogli spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Oprócz pomiaru prędkości policjanci skupią się na kontrolach trzeźwości, obowiązku korzystaniu z pasów bezpieczeństwa oraz bezpiecznym przewożeniu dzieci. Policjanci będą również rozmawiać z kierowcami uczulając ich na konsekwencje wynikające z jazdą z nadmierną prędkością bądź niedostosowaną na warunków panujących na drodze.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego. Konsekwencje takich wypadków są również bardziej tragiczne w skutkach. W całej Polsce w 2020 roku - pomimo ograniczonego ruchu na drogach - z winy kierujących pojazdami było 27556 wypadków, w wyniku których zginęło 2177 osób a 33261 zostało rannych.

 

Źródło: KWP Opole

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe