Ścieżka rowerowa prowadząca z Kędzierzyna-Koźla nad Bałtyk? To coraz bardziej realna wizja

  • 12.05.2021, 15:21
  • Andrzej Kopacki
Ścieżka rowerowa prowadząca z Kędzierzyna-Koźla nad Bałtyk? To coraz bardziej… foto: ANKO
Moda na jednoślady przekłada się na rozbudowę sieci ścieżek rowerowych. Trwają majowe konsultacje w sprawie stworzenia zintegrowanej sieci tras rowerowych województwa opolskiego. „Opolskie na rowery” to jeden z ostatnich projektów w tej perspektywie finansowej, który potrwa do grudnia 2022 roku.

To projekt Zarządu Województwa Opolskiego, a jego celem jest kompleksowe podejście do ścieżek rowerowych w regionie. Wart jest 2,5 miliona złotych.

Cykl spotkań konsultacyjnych w sprawie stworzenia zintegrowanej sieci tras rowerowych województwa opolskiego, to jeden z etapów realizacji projektu „Opolskie na rowery”. Wczoraj (11 maja) dyskusja dotyczyła m.in. powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Aktywny, rowerowy wtorek podsumował m.in. wójt gminy Reńska Wieś Hubert Kandziora.

- Najpierw konsultacje projektu Opolskie na Rowery realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Według koncepcji stworzenia Opolskiej Drogi Rowerowej Blue Velo biegnącej przez cały region wzdłuż Odry, część tej trasy ma przebiegać przez naszą gminę. Z kolei na spotkaniu w Kędzierzynie-Koźlu dopinaliśmy temat wspólnej realizacji inwestycji spinającej nasze ścieżki rowerowe z miejskimi (w Większycach i Reńskiej Wsi). Pozwoli to też w perspektywie spiąć Szlakiem Kolejowym właśnie z Blue Velo - tłumaczy wójt Hubert Kandziora.

Z punktu widzenia nie tylko naszego regionu, ale także powiatu i miasta niezwykle cenna i pożyteczna byłaby właśnie realizacja projektu znanego pod nazwą Blue Velo - Odrzańska Trasa Rowerowa. Jest to częściowo istniejący już szlak rowerowy, biegnący wzdłuż Odry. Ma przebiegać przez obszar 5 województw zachodniej i południowej Polski i połączy południową granice naszego kraju z Morzem Bałtyckim! Temat ten poruszaliśmy m.in. w artykule pt. Miasto zamierza "wpiąć się" w najdłuższą ścieżkę rowerową w regionie

Wszystkie osoby zainteresowane tematyką rowerową mogą zgłaszać swoje uwagi i propozycje dotyczące opracowania koncepcji przebiegu głównych tras rowerowych na terenie województwa opolskiego. Zgłaszanie wszelkich uwag możliwe jest przez formularz, zamieszczony na stronie z mapą tras KLIKNIJ TUTAJ lub przez pocztę elektroniczną [email protected]

Więcej informacji na ten temat oraz terminów spotkań w poszczególnych powiatach województwa opolskiego znajdziesz TUTAJ

Szerzej na ten temat napiszemy w najbliższym wydaniu Nowej Gazety Lokalnej z 18 maja.

Na mapie na czerwono zaznaczone są istniejące, a na niebiesko planowane szlaki rowerowe w naszym regionie.

 

 

 

 

Andrzej Kopacki

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe