Żeby żyło się bezpieczniej. Strażacy mają ofertę dla młodych

  • 13.05.2021, 10:02
  • W
Żeby żyło się bezpieczniej. Strażacy mają ofertę dla młodych Fot. OSP Mechnica-Kamionka
Do końca maja można zgłaszać prace w konkursie o tematyce bezpieczeństwa, skierowanym do dzieci i młodzieży z terenu gminy Reńska Wieś.

Rozwijanie uzdolnień plastycznych i umiejętności przekazu treści przy pomocy techniki fotograficznej i filmowej, a jednocześnie popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpieczeństwa w domu oraz gospodarstwie. Takie cele przyświecają organizatorowi konkursu - OSP Mechnica-Kamionka, z którym współpracują: Urząd Gminy w Reńskiej Wsi i Młodzieżowa Rada Gminy Reńska Wieś.

Konkurs odbywa się z podziałem na trzy grupy wiekowe.

Najmłodsza grupa to uczniowie klas 1-4 szkół podstawowych. Dla tej grupy konkurs organizowany jest pn. „Zagrożenia w domu”, a przedmiotem konkursu jest praca plastyczna dotycząca konkretnych sytuacji życia codziennego w domu, w których może wystąpić zagrożenie pożarem, lub właściwego postępowania w przypadku pożaru.

Praca fotograficzna jest przedmiotem konkursu organizowanego pod hasłem „Wiem jak użyć - apteczka pierwszej pomocy”, skierowanego do uczniów klas 5-8 szkół podstawowych. Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę - na fotografii powinien zaprezentować prawidłowe użycie apteczki pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia.

Dla najstarszej grupy wiekowej, czyli uczniów szkół ponadpodstawowych, konkurs organizowany jest pod nazwą „Jakie zagrożenia niosą ze sobą żniwa?”. W tej kategorii wiekowej przedmiotem konkursu jest filmik edukacyjny. Materiał filmowy może powstać na kamerze, również tej z telefonu komórkowego lub smartfonu. "W filmie konkursowym nie mogą występować bohaterowie stworzeni przez innych autorów, występujący wcześniej w jakichkolwiek nagraniach filmowych, telewizyjnych lub publikowanych w internecie lub innych dziełach" - uszczegóławiają w regulaminie organizatorzy.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się tu - Regulamin konkursu, karta zgłoszenia, oświadczenie.

Prace należy przesyłać na adres mailowy: [email protected] W razie pytań można zadzwonić pod nr tel. 533 914 147.

 

 

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe