Marzy im się remont tej drogi. Perspektywa jest świetlana

  • 16.05.2021, 19:48
  • W
Marzy im się remont tej drogi. Perspektywa jest świetlana W Wójt gminy Polska Cerekiew Piotr Kanzy: - Po przekazaniu naszej dokumentacji projektowej do starostwa, powiat będzie się ubiegał o środki na oczekiwaną przebudowę drugiego odcinka drogi łączącej Cisek z Zakrzowem
Z sołectwem, którego mieszkańcy chcieliby remizy z prawdziwego zdarzenia, wiąże się inne, nie mniej ważne, zadanie inwestycyjne. Przebudowa drugiej części drogi powiatowej łączącej Cisek z Zakrzowem ma spore szanse realizacji.

- Cały czas pracujemy w tym temacie, również dla nas priorytetowym. Z wójtem gminy Cisek Rajmundem Frischko jesteśmy po kilku spotkaniach wewnętrznych w Starostwie Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu - mówi wójt gminy Polska Cerekiew Piotr Kanzy. - Nasze dwie gminy wykonają dokumentację projektową. Zadeklarowałem, że nasz samorząd wykona dokumentację fragmentu biegnącego w naszej gminie, a gmina Cisek - w swojej - precyzuje. Dodaje, że na ten cel dwie gminy wiejskie mają zabezpieczone w budżecie po 20 tys. zł. Długość odcinków na terenie każdej z gmin jest zbliżona.

W Zakrzowie przebudowany ma zostać odcinek kończący się przy skrzyżowaniu na Jaborowice. Dalszy fragment, w kierunku DK45, to droga wojewódzka. Prowadzone są rozmowy z ZDW w Opolu, aby przy tej okazji - również w 2022 r. lub. 2023 r. - zaplanowali do przebudowy swój odcinek, tak by cała droga biegnąca przez Zakrzów miała nowy asfalt.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe