Lądowy terminal kontenerowy powstanie na terenie Zakładów Azotowych Kędzierzyn. Podpisano list intencyjny

  • 19.05.2021, 13:27
  • Źródło: Grupa Azoty ZAK S.A.
Lądowy terminal kontenerowy powstanie na terenie Zakładów Azotowych Kędzierzyn.… Artur Kamiński i Piotr Rybotycki podpisali list intencyjny
Grupy Azoty ZAK S.A. i Ost-West Logistic Poland podpisały list intencyjny w sprawie współpracy na rzecz stworzenia terminala intermodalnego na terenie spółki z Kędzierzyna-Koźla. Będzie to pierwszy tego typu obiekt w województwie opolskim.

Intencją sygnatariuszy listu jest rozwój oferty logistycznej w duchu zrównoważonego rozwoju, poprzez zwiększenie udziału transportu kolejowego w realizowanych procesach. 

- Wykorzystanie transportu intermodalnego wpisuje się w globalny trend rozwoju nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań logistycznych. Budowa terminala pozwoli nam na poszerzenie zakresu transportowanych towarów, co przełoży się na optymalizację kosztów tych operacji - mówi Artur Kamiński, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.  

Nowy terminal zapewni chemicznemu gigantowi z Kędzierzyna-Koźla kompleksową obsługę ładunków kontenerowych, zarówno na potrzeby własne, jak i podmiotów zewnętrznych zlokalizowanych na terenie województw: opolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, jak również na terenie przygranicznym Republiki Czeskiej.

- Nasza firma jest zainteresowana korzystaniem w przyszłości z infrastruktury i usług terminala - deklaruje Piotr Rybotycki, dyrektor operacyjny, sygnatariusz listu ze strony Ost-West Logistic Poland.

Zawarta między podmiotami współpraca zakłada wymianę wiedzy i doświadczeń oraz przygotowanie projektów w zakresie infrastruktury i logistyki, związanych z obsługą jednostek ładunkowych wykorzystywanych w transporcie intermodalnym. Ponadto wspólnie podejmowane będą prace na rzecz zmaksymalizowania udziału transportu niskoemisyjnego w realizowanych procesach.

Szczegółowe zasady współpracy podejmowanej na podstawie listu intencyjnego zostaną uregulowane w odrębnej umowie.

Źródło: Grupa Azoty ZAK S.A.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe