Niebawem ruszają Targi Książki nad Odrą - Kędzierzyn-Koźle 2021

  • 20.05.2021, 17:00
  • Andrzej Kopacki
Niebawem ruszają Targi Książki nad Odrą - Kędzierzyn-Koźle 2021 Tak było na targach dwa lata temu
Już wkrótce Kędzierzyn-Koźle stanie się opolską stolicą literatury z racji czwartej edycji Targów Książki nad Odrą - Kędzierzyn-Koźle 2021. To jednodniowe wydarzenie zaplanowano na 2 czerwca 2021 r. na kozielskim rynku oraz na przystani „Szkwał”.

Przedsięwzięcie obejmuje organizację targów, spotkań autorskich, warsztatów, wystawy, akcji „Płynne Czytanie”, spektaklu teatru ulicznego. Głównym celem Targów jest promowanie czytelnictwa i dotarcie z ofertą kulturalną do mieszkańców naszego miasta i regionu. Gośćmi podczas Targów będą znani i lubiani pisarze oraz osobowości telewizyjne, w tym: Ewa Kassala, Joanna Szczepkowska, Szczepan Twardoch, Mariusz Szczygieł, Łukasz Orbitowski, Jakub Skworz, Michał Ciapiński „Pan Poeta”. Udział w Targach jest bezpłatny.

Po raz kolejny przeprowadzona zostanie akcja pod hasłem "Płynne czytanie", której Głównym Sponsorem jest Grupa Azoty ZAK S.A. Wydarzenie składać się będzie z dwóch półtoragodzinnych rejsów po Odrze w dniu 2 czerwca 2021 r. Ich głównym celem jest promowanie czytelnictwa i aktywnego spędzania czasu z książką dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. Podczas rejsów statkiem po Odrze Joanna Szczepkowska będzie czytać polską literaturę i poezję, w szczególności Cypriana Kamila Norwida należącą do nurtu narodowo-wyzwoleńczego. Oprawa muzyczna podczas rejsów: Grzegorz May - gitara.

Na zakończenie czwartej edycji Targów planowany jest spektakl teatru ulicznego pt. „Kamienny” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”. Widowisko zrealizowane zostanie na kozielskim rynku.

Listę zaproszonych na targi książki wystawców znajdziesz TUTAJ

Organizatorem Targów Książki Nad Odrą jest Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu oraz miasto Kędzierzyn-Koźle, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu. Targi Książki Nad Odrą zostały objęte Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle Sabiny Nowosielskiej oraz Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły.

Partnerami Targów są: Centrum Kształcenia Zawodowego w Kędzierzynie-Koźlu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Muzeum Ziemi Kozielskiej, Związek Międzygminny „Czysty Region”, Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Samopomocy „Promyczek”.

Szczegóły na poniższym filmie.

loadingŁaduję odtwarzacz...
Andrzej Kopacki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe