Kino "Twierdza" w Koźlu wznawia działalność. "Chemik" w Kędzierzynie otwarty od 28 maja

  • 21.05.2021, 10:46
  • Ł
Kino "Twierdza" w Koźlu wznawia działalność. "Chemik" w Kędzierzynie otwarty…
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza ponownie do swoich sali kinowych. Jako pierwsze ruszy kino „Twierdza” w Koźlu, gdzie filmy będzie można zobaczyć już 21 maja. Z kolei kino „Chemik” w Kędzierzynie wznowi działalność 28 maja.

Od piątku w „Twierdzy” będzie można zobaczyć amerykańską komedię familijną pt. „Psy i koty 3. Łapa w łapę” – seanse o godz. 14.30 i 16.15. Drugą propozycją jest nagrodzony trzema Oscarami, głośny dramat „Nomadland” – seanse o godz. 18.00 i 20.00.

„Psy i koty 3. Łapa w łapę” – Mija 10 lat od stworzenia zaawansowanego międzygatunkowego systemu ochrony, opracowanego i monitorowanego zarówno przez koty, jak i psy. Jego celem jest utrzymanie pokoju w przypadku sporów. Ale pewien złoczyńca, spec od techniki, włamuje się do sieci bezprzewodowych. Przejmuje kontrolę nad częstotliwościami, słyszanymi tylko przez zwierzęta, doprowadzając do konfliktu. Globalna wojna między psami a kotami znowu wybucha. Zespół początkujących i niedoświadczonych agentów będzie musiał zawierzyć starym, dobrym zwierzęcym instynktom w celu przywrócenia powszechnego porządku i pokoju między dwoma gatunkami.

Nomadland” – Fern (Frances McDormand) - kobieta po sześćdziesiątce - pakuje swojego vana i wyrusza w drogę jako współczesna nomadka, po tym jak w wyniku recesji straciła właściwie cały swój dotychczasowy dobytek.

„Nomadland” to trzeci film fabularny reżyserki Chloé Zhao, przedstawia historię Lindy May, Swankie i Boba Wellsa, prawdziwych nomadów, którzy stają się mentorami i towarzyszami Fern podczas jej podróży po rozległym amerykańskim Zachodzie. Film nagrodzono m.in. Oscarem i nagrodą BAFTA dla najlepszego filmu oraz Złotym Globem dla najlepszego filmu dramatycznego. Oscary otrzymały też: reżyserka oraz odtwórczyni głównej roli kobiecej.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe