Środa, 19.06.2019

Przed Wielkanocą w gminie Bierawa dużo się dzieje

  • 12.04.2019, 13:02 (aktualizacja 13.04.2019, 18:01)
  • W
Przed Wielkanocą w gminie Bierawa dużo się dzieje W
Święta za pasem. Zające, pisanki i inne ozdoby powstają już od końca marca w trakcie warsztatów wielkanocnych prowadzonych w placówkach należących do Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie. Oferta zajęć organizowanych w oczekiwaniu na najważniejsze święto w Kościele katolickim jest nadzwyczaj bogata.

Zajęcia przeprowadzają domy kultury i świetlice działające na terenie gminy Bierawa. Odbyły się już spotkania w Brzeźcach, Goszycach, Lubieszowie i Kotlarni. Warsztaty zaplanowano w Dziergowicach 12 kwietnia w domu kultury (godz. 16-17.30), w Starym Koźlu 15 kwietnia w klubie (godz. 16.30-18.), w Bierawie 16 kwietnia w tamtejszym domu kultury (godz. 15.30-17.30), a w Starej Kuźni 17 kwietnia w DK (godz. 16-17.30).

W międzyczasie, 13 kwietnia, wydarzenie, które wzbudza największe emocje, czyli coroczny konkurs zdobienia jaja wielkanocnego. Mogą w nim uczestniczyć osoby w każdym wieku – indywidualnie i w grupach. Prace będą oceniane w kilku kategoriach wiekowych. Dorośli swoje wcześniej wykonane ozdoby świąteczne mogą składać w bibliotece Domu Kultury w Bierawie do 13 kwietnia, do godz. 10 (o tej godzinie uczestnicy rozpoczną tworzenie ozdób). Ozdoby powstaną z przyniesionych przez uczestników materiałów i według ich pomysłów. Jury oceni poziom wykonania, ogólny wyraz artystyczny, dobór materiałów i pomysłowość. Werdykt poznamy w południe. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają nagrody rzeczowe.

Wisienką na torcie będzie „Stół Wielkanocny” w Niedzielę Palmową (14 kwietnia). Impreza w Domu Kultury w Dziergowicach rozpocznie się o godz. 15.15. W programie, poza występami miejscowych przedszkolaków, zaplanowano konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną, rozstrzygnięcie konkursu na ciasto wielkanocne oraz występ Krzysztofa Wierzchowskiego „Arie spod familoka”. Chętni będą mogli nabyć ozdoby wielkanocne i skosztować ciasta przygotowanego przez panie z miejscowego koła gospodyń wiejskich.

W
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe