W końcu porywalizują. Pewnych ograniczeń jednak wciąż trzeba będzie przestrzegać

  • 21.05.2021, 13:04
  • W
W końcu porywalizują. Pewnych ograniczeń jednak wciąż trzeba będzie przestrzegać W
Przed nami pierwsze zawody rangi wojewódzkiej, w całości organizowane siłami OSP, przeprowadzone w Polsce po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Wydarzenie odbędzie się w Reńskiej Wsi w ostatnią sobotę maja.

Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, według regulaminu CTIF zaplanowano na sobotę 29 maja na stadionie gminnym w Reńskiej Wsi. Rozpoczęcie zawodów o godz. 9, a planowane zakończenie ok. godz. 15.

- Oczywiście, skoro gospodarzem jest powiat kędzierzyńsko-kozielski, gros obowiązków spada na jego jednostki - podkreśla Janusz Szulka, sędzia główny nadchodzących zawodów. Dodaje, że w związku z obowiązującymi nadal restrykcjami, przebieg zawodów będzie dostosowany do aktualnych warunków.

W rywalizacji weźmie udział 11 drużyn seniorskich, w tym trzy z naszego powiatu, oraz 12 drużyn MDP, z czego 4 z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Lepszy pod względem liczby wystawionych drużyn od naszego powiatu będzie tylko powiat strzelecki.

Warto dodać, że nie przewiduje się ceremonii otwarcia i zamknięcia zawodów. Drużyny będą mogły przebywać - z zachowaniem wymaganego dystansu - na trybunach. Równocześnie na płycie boiska dopuszczalne będzie przebywanie maksymalnie pięciu drużyn (dozwolone 50 zawodników).

Po zakończeniu startów drużyn seniorskich organizatorzy przeprowadzą zbiórkę dowódców drużyn, którzy zostaną przekazane wyróżnienia. Podobnie będzie wyglądać wręczenie wyróżnień po zakończeniu startów drużyn MDP.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe