Deszcz ze śniegiem małym piłkarzom niestraszny

  • 13.04.2019, 13:48
  • W
Deszcz ze śniegiem małym piłkarzom niestraszny W
Kolejny turniej regionu 3. "Bawi nas piłka" rozegrano na zewnątrz. O ile w poprzednich zawodach murawa dobrze zastępowała parkiet, bo na dworze było ciepło, tym razem mali adepci futbolu musieli się wykazać hartem ducha, by stanąć w sportowe szranki.

Promować rywalizację w duchu fair play, propagować sport amatorski, upowszechniać kulturę fizyczną i zdrowy tryb życia, wreszcie - wyłaniać talenty piłkarskie. Takie cele przyświecają projektowi „Bawi nas piłka” - autorskiego projektu Opolskiego Związku Piłki Nożnej, który zainaugurowano w 2014 r. - w ramach którego w Gościęcinie rozegrano kolejny turniej.

W skład trzeciego z czterech regionów, na które podzielono województwo opolskie, wchodzą drużyny z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, strzeleckiego i krapkowickiego rozgrywające mecze w kategoriach orlików i żaków. Trenerem koordynatorem powiatowym z ramienia OZPN w naszym regionie jest Tomasz Dubiel.

Na boisku w Gościęcinie 13 kwietnia rywalizowało siedem zespołów żaków i trzy orlików. Tym razem w przypadku żaków konkurowały dzieci ze skrajnych grup: I i III, a orlików - drużyny z grupy III.

Z grupy I żaków miały zagrać: AP Chemik K-Koźle I, SKS Piast Strzelce Op. I, MKS Gogolin, LUKS SP Ujazd, UKS Spiders Krapkowice i FA K-Koźle. Reprezentować na stadionie grupę III miały: LZS Gierałtowice, LKS Victoria Cisek, KS Unia Kolonowskie, LZS Walce, LZS Naprzód-Ujazd Niezdrowice, Otmęt FKS Krapkowice, KS Cisowa i LUKS Gościęcin.

Z różnych powodów tylko siedem z czternastu drużyn żaków stawiło się na boisku. Zaledwie trzy z siedmiu zespołów orlików zmierzyły się tego dnia w Gościęcinie.

W kategorii orlików padły w sumie 23 gole. Z najwyższych wyników cieszyli się w niej gracze LZS Naprzód - Ujazd Niezdrowice, którzy w jednym z meczów z LUKS Gościęcin wygrali 5:1, a w meczu z KS Cisową strzelili cztery bramki, nie tracąc żadnej.

Turnieje z cyklu "Bawi nas piłka" są ukierunkowane na wynajdywanie talentów piłkarskich, które w przyszłości będą stanowiły o piłkarskiej sile województwa opolskiego. Najlepsi gracze mają szansę trafić do reprezentacji Opolszczyzny.

Zawody przygotował klub LUKS Polonia Gościęcin ze wsparciem Zespołu Gimnazjalno-Szkolno-Przedszkolnego.

W

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe