Nowy zarząd powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Jedna zmiana w jego składzie

  • 27.05.2021, 18:05
  • Grzegorz Łabaj
Nowy zarząd powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Jedna zmiana w jego składzie Nowy zarząd powiatu. Stoją od lewej: Marian Wojciechowski, Paweł Masełko, Stanisław Węgrzyn, Bożena Łotecka i Józef Gisman
To był ważny dzień dla powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. 27 maja rada powiatu wybrała nowego starostę, którym został Paweł Masełko, a także wicestarostę i nowy zarząd.

Wyborów dokonano podczas nadzwyczajnej sesji rady powiatu, która odbyła się w Kędzierzynie-Koźlu 27 maja. Nad przebiegiem głosowania czuwała komisja skrutacyjna, którą tworzyli: Piotr Jahn, Ireneusz Smal oraz nowy radny Piotr Kutyła, który zajął miejsce po zmarłym w kwietniu Jerzym Pałysie.

Jak już informowaliśmy nowym starostą – głosami rządzącej w powiecie koalicji, którą tworzą: Komitet Wyborczy Wyborców Sabiny Nowosielskiej - Koalicja Obywatelska oraz Mniejszość Niemiecka – wybrany został Paweł Masełko (KWW Sabiny Nowosielskiej - Koalicja Obywatelska)

Pisaliśmy o tym tutaj: Paweł Masełko starostą powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. "Nie rewolucja, ale ewolucyjne zmiany" - zapowiada.

- Chciałbym podziękować wszystkim radnym, którzy obdarzyli mnie zaufaniem i widzą w mojej osobie kogoś, kto poprowadzi powiat do końca obecnej kadencji. A tych, którzy zdecydowali się zagłosować przeciw mojej kandydaturze albo wstrzymali się, zachęcam również do współpracy i wzajemnego działania na rzecz rozwoju powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Jeszcze raz dziękuję za zaufanie i proszę o wsparcie – mówił zaraz po wyborze Paweł Masełko.

Funkcję wicestarosty ponownie powierzono Józefowi Gismanowi z Mniejszości Niemieckiej.

Ostatnim głosowaniem był wybór nowych członków zarządu. Stanisław Węgrzyn (KWW Sabiny Nowosielskiej - Koalicja Obywatelska) i Marian Wojciechowski (Mniejszość Niemiecka) pełnili tę funkcję do tej pory. Za kandydaturą pierwszego z nich opowiedziało się 10 radnych, przy 5 głosach przeciw i 2 wstrzymujących się. Drugi z kandydatów otrzymał 14 głosów za, 3 przeciw, a 2 osoby wstrzymały się.

Nową osobą w zarządzie jest Bożena Łotecka (KWW Sabiny Nowosielskiej - Koalicja Obywatelska), na którą zagłosowało 14 radnych, 4 było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu.

Grzegorz Łabaj

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

CzasZejśćZeSceny
CzasZejśćZeSceny 28.05.2021, 16:35
Kółko geriatryczne mocno się trzyma. Młodzi pełni nadziei na lepsze jutro.
Dziewiętnastka
Dziewiętnastka 28.05.2021, 15:51
Grono pedagogiczne szkoły będzie jej dozgonnie wdzięczne, jeśli zajmie się już tylko polityką. Rodzice i dzieci też.
Bob
Bob 28.05.2021, 10:15
Łotecka niech się lepiej zajmie szkołą. Jak chce robić karierę w polityce, to niech rzuci funkcję dyrektora szkoły, bo ani w jednym ani w drugim miejscu nie zrobi nic dobrego.

Pozostałe