Specjalistyczny wóz do szybkiego reagowania zasili wkrótce zespół zarządzania kryzysowego

  • 31.05.2021, 13:06
  • Źródło: starostwo powiatowe
Specjalistyczny wóz do szybkiego reagowania zasili wkrótce zespół zarządzania…
Pojazd zasili wkrótce zespół zarządzania kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Dziś podpisano umowę w tej sprawie.

Urząd Marszałkowski reprezentował Tadeusz Jarmuziewicz z Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a nasz samorząd starosta Paweł Masełko oraz członek zarządu powiatu Stanisław Węgrzyn.

- Jeżeli chodzi o nasz powiat to niebezpieczeństw jest tu sporo. Mamy duże zakłady chemiczne, zagrożeniem zawsze była Odra i związane z nią niebezpieczeństwa powodziowe. Ale nowy pojazd jest tak wyposażony, że posłuży też do zwalczania epidemii COVID-19 – podkreślił starosta Paweł Masełko.  

Wóz zostanie bogato wyposażony. W środku znajdziemy dron, radiostację, dyski sygnalizacyjne, system nagłośnienia zewnętrznego, agregat prądotwórczy, defibrylator i wiele innych urządzeń. Pickup ma mieć też wyciągarkę oraz dodatkowe ledowe oświetlenie.

Zostanie zakupiony w ramach działania 4.2 - System Wczesnego Reagowania i Ratownictwa RPO WO 2014-2020. Kosztować będzie 350 tys. zł, w tym 50 tys. wkładu własnego samorządu powiatowego, reszta to środki unijne.

Źródło: starostwo powiatowe

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe