Zapłacą więcej za wywóz śmieci. Spółdzielnia "Chemik" apeluje do mieszkańców

 • 01.06.2021, 11:51
 • Ł
Zapłacą więcej za wywóz śmieci. Spółdzielnia "Chemik" apeluje do mieszkańców
Na drzwiach do klatek schodowych w niektórych blokach należących do Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Chemik” w Kędzierzynie-Koźlu pojawiły się informacje o nieprawidłowej segregacji odpadów. Spółdzielnia ostrzega, że spowoduje to wzrost cen za wywóz śmieci dla mieszkańców danej nieruchomości.

RSM „Chemik” zaapelował do lokatorów o stosowanie się do zasad selektywnej zbiórki i prawidłowego segregowania odpadów. Odpady każdej frakcji winny trafiać do pojemników zgodnie z opisem widniejącym na kontenerach.

W przypadku niewłaściwie posegregowanych odpadów komunalnych na pojemnikach umieszczane są przez firmę wywozową naklejki w formie czerwonego trójkąta lub prostokąta, a następnie zostaje wszczęte postępowanie administracyjne.

Spółdzielnia informuje, że nieprzestrzeganie ustawowego obowiązku segregacji odpadów rodzi odpowiedzialność zbiorową dla wszystkich nieruchomości korzystających z danej altany śmietnikowej.

Nie wszyscy to akceptują i zgadzają się na zbiorową odpowiedzialność.

- W domkach jednorodzinnych to proste – każdy odpowiada za siebie, ale w blokach, gdzie mieszka po kilkadziesiąt rodzin zawsze znajdzie się jakaś „czarna owca”, która nie segreguje śmieci. I reszta, która robi wszystko prawidłowo, ma za to odpowiadać? – denerwuje się mieszkaniec os. Piastów, który zwraca też uwagę na nagminne zjawisko „podrzucania śmieci” do wiat przez ludzi, którzy nie mieszkają w danych blokach. – Kilka razy widziałem, jak pod śmietnik podjechał samochód i ktoś wrzucał worki do kontenerów. Co robić z takimi delikwentami? My będziemy za nich płacić?

Niewłaściwa segregacja odpadów powoduje naliczenie przez Związek Międzygminny „Czysty Region” podwyższonej opłaty. A jest ona trzykrotna i wynosi:

 • 75,00 zł od osoby miesięcznie dla lokalu, w którym mieszka od 1 do 4 osób;
 • 58,50 zł miesięcznie od 5 osoby;
 • 40,50 zł miesięcznie od 6 i każdej następnej osoby.

RSM „Chemik” poinformował, że „Czysty Region” wszczął już postępowania podatkowe w sprawie podwyższenia opłaty dla następujących nieruchomości:

Osiedle Piastów:

 1. Mieszka I 8
 2. Kazimierza Wielkiego 15
 3. Kazimierza Wielkiego 10
 4. Kazimierza Wielkiego 12
 5. Kazimierza Wielkiego 13
 6. Bolesława Krzywoustego 1
 7. Jana Pawła II 46

Osiedle Powstańców Śląskich:

 1. Augustyna Kośnego 3
 2. Augustyna Kośnego 5

Osiedle Jedność:

 1. Wojciecha Czerwińskiego 2
 2. Juliana Ursyna Niemcewicza 1
 3. Marii Konopnickiej 1

O konsekwencjach nieprawidłowej segregacji odpadów można przeczytać: TUTAJ.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dawid
Dawid 01.06.2021, 16:51
Takie działanie spółdzielni mieszkaniowych prowadzi do jeszcze większego bałaganu.
Mieszkańcy stwierdzą że płacąc takie absurdalnie wysokie opłaty za śmieci segregacja nie ma sensu.
Śmieci będą totalnie wymieszane i nikt nie będzie segregować bo przecież rocznie płaci majątek za ich wywożenie.
Typowe działanie spółdzielni jak za czasów komunistycznych.
Ludzie zróbmy coś z tymi spółdzielniami !!!
Płacimy i utrzymujemy sporo totalnie niepotrzebnych pseudo pracowników tej instytucji za ich nieudolne działania za które my ponosimy konsekwencje !!!
Z Koźla
Z Koźla 01.06.2021, 15:38
Domki segregują? W niedziele do kościoła, a wcześniej wory zostawiane w parku, albo na Konopnickiej 1.
Dlaczego na Spóldzielców mają inne drzwi do śmietników? Dlaczego na Spóldzielcow górna część śmietnika jest zabezpieczona i ptactwo nie ma dostępu do śmieci, na Konopnickiej watahy wron i gołębi wory rozdziobują? Dlaczego nie można pouczyć złośliwca, który kilogramami żarcia dokarmia ptaki? Dlaczego adm nie działa wspólnie ze strażnikami, żeby menelstwo nie urzędowało w śmietniku i nie przerzucało śmieci między kontenerami?
Można dodać, że podwórka w Kędzierzynie wyglądają inaczej, cóż inni nie mają obok dzieci z Targowej.
Dawid
Dawid 01.06.2021, 15:10
Początek końca spółdzielni mieszkaniowych.
Ludzie zaczną zadłużać mieszkania, bo niektórych nie będzie stać na takie podwyższenie opłat.
Może trzeba zastanowić się nad redukcją sztucznych etatów i stołków kierowniczych w spółdzielni i tu poszukać oszczędności.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 01.06.2021, 14:02
Co za bzdury! Jakim trzeba być imbecylem, żeby grozić podwyżkami za niewłaściwą segregację śmieci w przypadku, gdy altany śmietnikowe nie są zamykane, bo nie mają zamków albo całych bram. Wieczorem podjeżdżają cwaniaczki z domów jednorodzinnych i wyrzucają co chcą i gdzie chcą. Zaorać tą spółdzielnię!
KK
KK 01.06.2021, 13:43
Mieszkancy nie wierzcie tym oszustom. Wy segregujecie a oni i tak to mieszaja. Ci zlodzieje co wywozą chca miec argument abyscie wiecej płacili. Pamietaicie mozemy tych durni i ta firme zamknac.
Mikosz
Mikosz 01.06.2021, 15:17
To prawda to jest fikcja chodzi tylko o wyciaganie pieniędzy od ludzi przyjeżdża smieciarka wsypuję wszystko do jednego auta jak leci
Mieszkanka
Mieszkanka 01.06.2021, 13:03
Najpierw niech spółdzielnia naprawi zamki w śmietnikach . Kosze na bio są może dopiero.od.miesiąca... przynajmniej na osiedlu zachód , za czyjeś błędy nie będziemy płacić . Niestety nie tylko niektórzy mieszkańcy zawinili tylko sama spółdzielnia...

Pozostałe