Środa, 19.06.2019

Młodzi Hiszpanie poznawali powiat

  • 16.04.2019, 10:03
  • Źródło: starostwo
Młodzi Hiszpanie poznawali powiat
Delegacja z hiszpańskiego Alicante gościła w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Uczniowie poznawali miasto i okolice, szlifowali języki, a także zwiedzali inne zakątki kraju. To pokłosie współpracy szkół z dwóch krajów.

Alicante jest miastem położonym na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii. Tamtejsze liceum jest partnerem kędzierzyńskiego ogólniaka. Młodzi Hiszpanie wraz z wychowawcami złożyli między innymi wizytę w starostwie powiatowym, gdzie zostali powitani przez wicestarostę Józefa Gismana, a także kierownika wydziału oświaty Aurelię Stępień.

- Jest to liceum, z którym współpracujemy od czterech lat. Wizyty odbywają się co roku: my jeździmy do nich, a oni do nas w ramach rewizyty – wyjaśnia powód pobytu Hiszpanów w Kędzierzynie-Koźlu Katarzyna Arciszewska-Stępień, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.

 

Przy okazji wizyty w Polsce młodzież z Półwyspu Iberyjskiego zwiedziła też Kraków, Oświęcim i Wrocław.

- Zaplanowaliśmy między innymi zwiedzanie wrocławskiego muzeum Hydropolis, dlatego że jako szkoła realizujemy projekt, który nawiązuje to tej tematyki. Muzeum jest interaktywnym centrum wiedzy o wodzie – dodaje dyrektor II LO.

Wizyta zakończyła się widowiskowym wieczorem hiszpańskim w liceum przy ul. Jana Matejki, podczas którego wystąpili zarówno uczniowie z partnerskiego Alicante, jak i młodzież ze szkoły im. Mikołaja Kopernika.

Źródło: starostwo

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe