Medale lekkoatletów MMKS-u Kędzierzyn-Koźle w mistrzostwach województwa

  • 07.06.2021, 15:04
  • Źródło: Urząd miasta
Medale lekkoatletów MMKS-u Kędzierzyn-Koźle w mistrzostwach województwa
Młodzi zawodnicy MMKS-u Kędzierzyn-Koźle zdobyli 15 medali podczas mistrzostw województwa w lekkiej atletyce, które rozegrano w Opolu.

Osiem medali dla naszego klubu wywalczyli juniorzy. Doskonałą forma błysnął Marcin Kałwak, który trzy razy stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii U-18. Zawodnik, trenowany przez Andrzeja Saczko, wygrał rywalizację w trójskoku, skoku w dal oraz skoku wzwyż. Równie znakomitym wynikiem może poszczycić się Wojciech Siwakowski, który startował w kategorii U-20, gdzie wywalczył pierwsze lokaty w trójskoku i skoku w dal.

Dumy z osiągnięć swoich podopiecznych może być także trener Marek Skrzydlewski. Alicja Rak nie miała sobie równych w sprincie na 100 metrów oraz w  biegu na 100 metrów przez płotki. Jej koleżanka Aleksandra Żygadło była trzecia w biegu na 100 metrów.

Siedem medali dla MMKS-u dorzucili młodzicy. Dwa złota zdobył Kacper Murawski, który nie miał sobie równych w biegu na 100 metrów, a także w pchnięciu kulą. Z trzema krążkami do Kędzierzyna-Koźla wróciła Emilia Bujak, która zdobyła srebro w biegu na 80 metrów przez płotki oraz brąz w skoku w dal i skoku wzwyż. Drugie miejsce w pchnięciu kulą zajął Oliwier Świstek, a trzecie w skoku wzwyż Jędrzej Żarski. Cała młodsza grupa zawodników MMKS-u to wychowankowie Andrzeja Saczko.

 

 

Źródło: Urząd miasta

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe