Karol Wilk laureatem ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Technicznej w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie

  • 08.06.2021, 12:34
  • Źródło: www.wat.edu.pl
Karol Wilk laureatem ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Technicznej w Wojskowej…
Znakomite wiadomości z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, gdzie Karol Wilk - mechatronik z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach pokonał blisko 40 uczestników z całej Polski i został laureatem ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Technicznej.

Interdyscyplinarną olimpiadę zorganizowały Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna oraz Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie.

Laureaci i finaliści zawodów III stopnia (centralnych) mają zagwarantowane przyjęcie na określone kierunki studiów, zgodne z uchwałami Senatów uczelni technicznych w Polsce, a uczniowie techników zwolnienie z pisemnego etapu egzaminu zawodowego.

W zawodach krajowych wzięła udział jedna uczennica i 38 uczniów, w tym 15 osób w grupie tematycznej elektryczno-elektronicznej i 24 osób w grupie mechaniczno-budowlanej. Zawody polegały na rozwiązaniu jednego z dwóch zaproponowanych zadań oraz problemu technicznego z wybranej grupy tematycznej. Prace zawodników zostały ocenione przez autorów zadań.

Komitet Główny wyłonił 17 laureatów tegorocznej olimpiady - 7 z branży elektryczno-elektronicznej i 10 z branży mechaniczno-budowlanej. W tej pierwszej Karol zdobył 3 miejsce otrzymując tytuł laureata finału centralnego

- Nasze gratulacje dla Karola, jak również dla opiekuna Bernarda Barona z ZSTiO w Kędzierzynie-Koźlu - napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

Komitetowi Głównemu olimpiady przewodniczy prof. Stanisław Wincenciak z Politechniki Warszawskiej. Celem Olimpiady jest budzenie i rozwijanie zainteresowania techniką, podnoszenie kultury technicznej, przygotowanie do podejmowania dalszego kształcenia i samodzielnego zdobywania wiedzy oraz wykrywanie i stymulowanie aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej.

Źródło: www.wat.edu.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe