Alkohol, narkotyki, przemoc pod różnymi postaciami? Wyniki ankiety posłużą dobremu celowi

  • 09.06.2021, 11:22
  • W
Alkohol, narkotyki, przemoc pod różnymi postaciami? Wyniki ankiety posłużą… Fot. pexels Zdj. ilustracyjne
Gmina Pawłowiczki zleciła Oficynie Profilaktycznej z Krakowa realizację "Diagnozy problemów społecznych". Nieocenionym źródłem wiedzy w powstawaniu opracowania są sami mieszkańcy.

Wyniki badania ankietowego posłużą przygotowaniu istotnych dokumentów, służących rozwiązywaniu problemów, z jakimi borykają się - lub z którymi mogą się zetknąć - mieszkańcy gminy Pawłowiczki.

Poprzez przygotowany specjalny link wszyscy mieszkańcy mają możliwość wypełnić anonimową ankietę bezpiecznie w swoim domu. Można to zrobić za pośrednictwem telefonu komórkowego, komputera czy innych urządzeń elektronicznych, które posiadają dostęp do Internetu.

"Informacje posłużą do opracowania diagnozy lokalnych zagrożeń i zaplanowania działań profilaktycznych. Wszystkie informacje będą analizowane wyłącznie statystycznie" - czytamy we wstępie do ankiety.

O udzielenie odpowiedzi na jakie pytania proszą badający? Interesuje ich na przykład to, czy na terenie gminy Pawłowiczki należałoby ograniczyć liczbę punktów sprzedaży napojów alkoholowych. Inna kwestia, która ich zajmuje, dotyczy zażywania środków psychoaktywnych, a także tego, czy podczas obecnej sytuacji epidemiologicznej zażywa się większe ich ilości niż wcześniej. Są i pytania traktujące o przemocy, w wielu wymiarach - tu również badaczy interesuje, czy pandemia wpłynęła na nasilenie się problemu. Nie zabrakło pytań o działania samorządu mające na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom uzależnień i zachowań patologicznych.

Ankieta dla mieszkańców gminy Pawłowiczki

 

W

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe