Koncert "Powitanie lata" w Kędzierzynie. Wystąpią: Bartas, Tomasz Karolak i Studio Piosenki MOK

  • 09.06.2021, 12:34
  • Ł
Koncert "Powitanie lata" w Kędzierzynie. Wystąpią: Bartas, Tomasz Karolak…
Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza mieszkańców na koncert plenerowy pt. „Powitanie lata”, który odbędzie się w parku Pojednania przy al. Jana Pawła II 19 czerwca. Wystąpią: Studio Piosenki MOK, Bartas oraz Tomasz Karolak i Pączki w Tłuszczu. Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny.

 

Program „Powitania lata” w parku Pojednania

Koncert pt. „Serduszko puka” - godz. 17.00

Widowisko dedykowane jest zarówno młodej, jak nieco starszej widowni – jest wspomnieniem twórczości artystów polskiej estrady przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Prezentowane utwory pochodzą z repertuaru: Marii Koterbskiej, Nataszy Zylskiej, Karin Stanek, Heleny Majdaniec, Sławy Przybylskiej czy Andrzeja Zauchy.

Piosenki zaprezentowane przez młode pokolenie wokalistów to trzynaście pięknych utworów w muzycznym opracowaniu Artura Tekieli i zagrane przez profesjonalnych muzyków w sześcioosobowym składzie: Artur Tekieli (instrumenty klawiszowe), Martyna Sołtysik (gitara basowa), Damian Surow (gitara elektryczna), Marcin Żupański (flet, saksofon, klarnet), Jerzy Skalski (trąbka) i Michał Dziewiński (perkusja).

Zaśpiewają wokaliści Studia Piosenki MOK i CEM K-Kwarta oraz tancerze szkoły tańca RoArte Dance Theatre. Przygotowanie wokalne: Justyna Sikora, Hanna Posid i Artur Tekieli, a przygotowanie taneczne i choreografia Katarzyna Kozłowska.

Koncert „Wojownik z miłości” – godz. 18.30

Występy Bartasa Szymoniaka to za każdym razem wyjątkowe wydarzenia, na których słuchacze mogą na własne oczy i uszy przekonać się, czym jest fenomen tworzenia jego unikatowego stylu beatrock. Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy (bas, perkusja, trąbki, śpiew itd.) a następnie zapętla na tzw looper. Towarzyszy mu jedynie multiinstrumentalista - Michał Parzymięso. Na koncercie usłyszymy utwory z całej dyskografii. Zarówno te z autorskimi tekstami, ale też do słów Leśmiana, Gajcego czy Baczyńskiego.

Po sukcesie ostatniej płyty i utworu „Wojownik z miłości” były frontman Sztywnego Pala Azji i laureat „Idola”, nie zwalnia tempa. Jego kolejne single jak np. „Cierpliwość” stają się zarówno alternatywnymi jak i komercyjnymi przebojami. Artysta na przyszły rok zapowiada premierę kolejnego wydawnictwa.

Koncert „Pączki w Tłuszczu” – godz. 20.00

Zespół założony w 2011 roku przez aktora Tomasza Karolaka oraz gitarzystę i kompozytora Bartosza Miecznikowskiego. Pierwszy singiel zespołu, Tylko bądź, ukazał się w 2013 r. jako piosenka do serialu „Rodzinka.pl”. Debiutancka płyta „LOVElas” – wydana została nakładem wytwórni Magic Records w 2018. W 2020 roku zespół wydał singiel „Za nowy lepszy dzień”.

Tomasz Karolak to aktor, muzyk, showman, dyrektor teatru IMKA, człowiek, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. Od dawna realizuje swoją muzyczną pasję. Zagrał główną rolę w serialu „39 i pół”, gdzie zaprezentował swoje wokalne umiejętności. Aktor był także jurorem programu „Jak Oni Śpiewają”.

Bartek Miecznikowski w zespole oprócz gry na gitarze, zajmuje się komponowaniem utworów. Obecnie na stałe współpracuje m.in. z Robertem Chojnackim, Honoratą „Honey” Skarbek, Bartkiem Królem i grupą Jeden Osiem L. Jako muzyk sesyjny nagrywał także m.in. z grupami Magma, Zdobywcy Pewnych Oskarów, Superpuder, Agnieszką Włodarczyk, Jayem Delano i Nowatorem.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe