Bartłomiej Mróz wystąpi w igrzyskach paraolimpijskich w Tokio

  • 09.06.2021, 15:07
  • Ł
Bartłomiej Mróz wystąpi w igrzyskach paraolimpijskich w Tokio Foto: Facebook Bartłomiej Mróz
To już pewne! Bartłomiej Mróz wystąpi w igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Zawodnik z Kędzierzyna-Koźla otrzymał oficjalne potwierdzenie swojej kwalifikacji do turnieju parabadmintona w Japonii.

Bartłomiej Mróz będzie pierwszym reprezentantem Polski, który zagra w parabadmintona w turnieju najwyższej rangi. Ta dyscyplina zadebiutuje w Tokio na igrzyskach paraolimpijskich. Droga do Japonii była długa. Kwalifikacje trwały od 25 marca 2019 roku do 16 maja 2021 roku. Złożyło się na nie trzynaście turniejów w różnych zakątkach świata, za udział w których zawodnicy otrzymywali punkty rankingowe. Ostatni, w którym kędzierzynianin przypieczętował swoją kwalifikację, a przy okazji zdobył brązowy medal, odbył się w hiszpańskiej Kartagenie.

9 czerwca oficjalne pismo, potwierdzające udział naszego reprezentanta w igrzyskach, otrzymały Polski Związek Badmintona oraz Polski Komitet Paraolimpijski.

- Trudno mi opisać radość z otrzymania tej informacji. Całe życie marzyłem, by wziąć udział w najważniejszej imprezie dla każdego sportowca. No i niebawem spełnię moje marzenie - napisał Bartłomiej Mróz na swoim Facebooku. - Z pewnością nie osiągnąłbym kwalifikacji, gdyby nie wsparcie i pomoc rodziny, trenerów, zawodników, znajomych, ale również nieznajomych, firm, instytucji, wszystkich, którzy mnie wspierają od początku kariery, i wierzyli w mój sukces. Jest Was tak dużo, że nie jestem w stanie wymienić wszystkich. Dziękuję i do zobaczenia w Tokio!

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe