Uczniowie z Kędzierzyna-Koźla posprzątali szlak turystyczny na Biskupią Kopę

  • 09.06.2021, 17:38
  • Ł
Uczniowie z Kędzierzyna-Koźla posprzątali szlak turystyczny na Biskupią…
Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu odpowiedzieli na apel podróżnika i ekologa Dominika Dobrowolskiego i podczas wycieczki na Biskupią Kopę pozbierali śmieci ze szlaków turystycznych w Górach Opawskich.

Akcja zorganizowana została jako nadprogramowy etap Górskiej Odysei. To 700-kilometrowy marsz szlakami Karpat i Sudetów, który ma zwrócić uwagę na problem zaśmiecania gór i lasów odpadami, szczególnie tymi z plastiku, które są bardzo niebezpieczne dla środowiska. Akcji towarzyszy plenerowa wystawa fotografii, a także cykl podcastów i webinarów.

Przedsięwzięcie jest częścią kampanii edukacyjnej #MniejPlastiku, realizowanej przez bank Credit Agricole wraz ze spółką leasingową EFL. Partnerami akcji są także stowarzyszenie Program Czysta Polska oraz Lasy Państwowe.

7 czerwca uczniowie z klasy 2s w PSP nr 9 wybrali się na wycieczkę w Góry Opawskie.

- Wielkie brawa dla uczniów, a także ich nauczycieli i rodziców. Nie tylko poradzili sobie ze zdobyciem i posprzątaniem Biskupiej Kopy, ale dzielnie radzą sobie każdego dnia z edukacją ekologiczną w swojej szkole - przyznał ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, organizator Górskiej Odysei. - Ostatnio wygrali w konkursie zbiórki elektroodpadów, którą organizowały Asekol i Związek Międzygminny „Czysty Region” oraz EKORUM. W nagrodę zabrałem ich (dzięki pomocy Credit Agricole Bank Polska) na pogranicze polsko-czeskie, gdzie położone są przepiękne Góry Opawskie.

Już 11 czerwca wolontariusze razem z Dominikiem Dobrowolskim wyruszą z Węgierskiej Górki. Przejdą 45-kilometrową trasę przez Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego, kończąc wędrówkę 12 czerwca w Skoczowie. Tego dnia odbędzie się akcja sprzątania szlaków.

Ł

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe