Wakacje z terytorialsami. Szkolenia wojskowe dla uczniów i studentów

  • 10.06.2021, 10:07
  • Ł
Wakacje z terytorialsami. Szkolenia wojskowe dla uczniów i studentów Foto: Facebook Wojska Obrony Terytorialnej
Przed nami wakacje. Dla uczniów i studentów to czas odpoczynku, ale też możliwość pracy sezonowej. A gdyby połączyć przyjemne z pożytecznym i na dodatek nie płacić, a wziąć wynagrodzenie? Wojska Obrony Terytorialnej proponują szesnastodniowe przeszkolenie pod hasłem „Wakacje z WOT”.

Wojska Obrony Terytorialnej oferują w czasie wakacji szkolenie dedykowane głównie uczniom i studentom, którzy w okresie nauki nie mogą opuścić zajęć na 16 dni. Skorzystanie z takiego rozwiązania pozwala bezkolizyjnie odbyć przeszkolenie wojskowe, bez potrzeby rezygnacji z nauki. Forma służby, jaką oferują Wojska Obrony Terytorialnej, pozwala na zbalansowanie służby z życiem osobistym i zawodowym.

Poprzednie edycje projektu letniego „Wakacje w WOT” oraz zimowego „Ferie z WOT”, pokazały, że szkolenia organizowane w czasie wolnym od nauki, cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów i studentów, ale także nauczycieli oraz rodziców, którzy korzystają z faktu, że ich pociechy w tym czasie przebywają na koloniach, obozach czy też wakacje spędzają u dziadków.

W 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej szkolenie rozpocznie się 20 sierpnia, a zakończy przysięgą wojskową 4 września.

Jak podkreśla dowódca brygady akcja „Wakacje z WOT” to wyjątkowy projekt.

- To doskonała okazja by przeżyć przygodę życia i to z kolegami z ławki lub z jednego roku. Zgrane zespoły w klasach i na studiach teraz będą miały okazję sprawdzić swoje siły jak i siebie nawzajem w całkiem innych realiach niż na co dzień - uważa płk Tomasz Białas.

Dopasowanie terminu szkoleń do przerw w nauce nie zmienia systemu szkolenia przyjętego w WOT. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które ochotnicy odbędą podczas wakacji, zwieńczy uroczysta przysięga wojskowa i tym samym zostaną żołnierzami Wojska Polskiego.

Wszyscy, którzy chcą wstąpić do WOT, powinni znaleźć rekrutera lub zgłosić się do Wojskowych Komend Uzupełnień, wniosek o powołanie do służby można też złożyć elektronicznie przez platformę ePUAP i na stronie: Terytorialsi.

 

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe