Właściciel terenu, na którym jest nielegalne wysypisko, mimo wyroku sądu nie uprzątnął śmieci

  • 10.06.2021, 10:22
  • ART
Właściciel terenu, na którym jest nielegalne wysypisko, mimo wyroku sądu…
Sprawa ciągnie się od kilku lat. Chodzi o nielegalne wysypisko odpadów na terenie po byłym tartaku przy ulicy Tartacznej w Kędzierzynie-Koźlu. Już w 2019 roku interpelację w tej sprawie złożył radny Grzegorz Chudomięt. Wtedy Straż Miejska zobligowała właściciela do uprzątnięcia śmieci.

- Właściciel terenu wystąpił o odroczenie terminu jego uporządkowania ze względu na COVlD-19. Został wyznaczony termin nieprzekraczalny 31 lipca 2020 r., a w przypadku braku realizacji zaleceń miał zostać skierowany wniosek do sądu o ukaranie – zaznacza radny Grzegorz Chudomięt.

W związku z brakiem jakichkolwiek działań zmierzających do uporządkowania wskazanego terenu, w sierpniu 2020 r. został skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu. Sprawa zakończyła się wyrokiem w grudniu 2020 r. Mimo tego, śmieci nie zostały uprzątnięte.

- Ponieważ właściciel terenu w dalszym ciągu nie reaguje na korespondencyjne wezwania do uporządkowania wskazanego terenu, ponownie zostały wszczęte czynności wyjaśniające w przedmiotowej sprawie. Po ich zakończeniu zostanie skierowany kolejny wniosek o ukaranie do Sądy Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu - poinformowała Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla.

ART

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wariatkowo
wariatkowo 10.06.2021, 16:48
Wniosek jest taki, że bandytą jest właściciel terenu a nie ten, kto zabił i podrzucił zwłoki.

Pozostałe