Chory na COVID-19, który uciekał ze szpitala w Koźlu, usłyszał wyrok sądu

  • 10.06.2021, 10:46
  • Źródło: Prokuratura Okręgowa
Chory na COVID-19, który uciekał ze szpitala w Koźlu, usłyszał wyrok sądu Mężczyznę zatrzymano w jednym z marketów na terenie Kędzierzyna-Koźla
Mężczyzna z COVID-19, który w listopadzie 2020 roku uciekał ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, wyrokiem sądu rejonowego został skazany na karę roku i trzech miesięcy pozbawienia wolności.

Chorego mężczyznę, który uciekł ze szpitala 10 listopada wieczorem policja zatrzymała w jednym ze sklepów na terenie Kędzierzyna-Koźla. O sprawie pisaliśmy tutaj: Mężczyzna uciekł ze szpitala? Interweniowali policjanci i ratownicy medyczni i tutaj: Mężczyzna z COVID-19 uciekł ze szpitala.

Na karę roku i trzech miesięcy pozbawienia wolności Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu skazał 43-letniego mężczyznę, który wiedząc, że jest zarażony wirusem COVID-19 nie stosował się do obowiązku izolacji. To orzeczenie, to efekt aktu oskarżenia, który przeciwko Piotrowi L. sformułowała Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu.

Prokurator zarzucił Piotrowi L., że w dniach 10-14 listopada 2020 r., mając świadomość tego, że jest zarażony wirusem COVID-19, trzykrotnie oddalał się samowolnie ze szpitala, gdzie objęty był izolacją, a następnie przemieszczał się po terenie miasta wizytując sklepy. Opisanym zachowaniem oskarżony narażał na zarażenie chorobą wiele osób, w szczególności te, które przebywały w odwiedzanych lokalach.

Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu w wyroku z dnia 20 maja 2021 r. podzielił ustalenia prokuratury skazując Piotra L. na bezwzględną karę pozbawienia wolności w wymiarze roku i trzech miesięcy. Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło: Prokuratura Okręgowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe