Tym razem w promieniach słońca. Po raz drugi pojechali śladami utopca

  • 10.06.2021, 14:41
  • W
Tym razem w promieniach słońca. Po raz drugi pojechali śladami utopca Fot. Stowarzyszenie Euro-Country
Ponad 70 osób wskoczyło na rowerowe siodełka, by - mierząc się z ponad 20-kilometrową trasą - zwiedzić spory kawałek naszego powiatu.

Jednym z projektów własnych stowarzyszenia Euro-Country z Polskiej Cerekwi, mocno nastawionych na promocję naszego terenu, jest gra terenowa „Śladami Utopca". Poza zwiedzaniem powiatu kryje w sobie wyzwanie - w 20 miejscach, które można znaleźć na specjalnej mapce, zlokalizowane są budki z pieczątkami. Zadanie polega na opieczętowaniu specjalnego paszportu lub mapy w każdym z tych miejsc.

- Powstało też sporo materiałów promocyjnych. Żeby wyjść z nimi w teren, musimy czekać, aż będzie można organizować imprezy plenerowe - mówiła "Lokalnej" w pierwszej połowie maja Aleksandra Szlagowska, prezes Stowarzyszenia Euro-Country.

W ramach promocji gry terenowej, dzięki współpracy z sołectwem Sukowice w gminie Cisek, odbywają się rajdy rowerowe. Pierwszy był w maju, drugi - czerwcowy - również za nami. Kolejne, co miesiąc, w trzech pozostałych gminach wiejskich naszego powiatu.

Tym razem uczestnicy rajdu zebrali pieczątki w miejscowościach zlokalizowanych w gminach Cisek i Polska Cerekiew: Cisku, Przewozie, Nieznaszynie i Zakrzowie. "Serdecznie dziękujemy pani Ani z Przewozu za słodką niespodziankę oraz OSP Cisek za zabezpieczenie techniczno-medyczne. Przed nami kolejne rajdy. Najbliższy już 4 lipca, szczegóły niebawem na naszym Facebooku" - informują w Euro-Country.

W

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe