Prawomocny wyrok dla pedofila. Kara ośmiu lat bezwzględnego więzienia utrzymana

  • 10.06.2021, 16:15
  • W
Prawomocny wyrok dla pedofila. Kara ośmiu lat bezwzględnego więzienia… Fot. pexels Zdj. ilustracyjne
Zakończony w lutym br. proces w sprawie mieszkańca powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, którego prokurator oskarżył o zgwałcenie małoletniej wnuczki i nagranie tego czynu za pomocą telefonu komórkowego, skazywał Ewalda G. na karę łączną ośmiu lat pozbawienia wolności. Wyrok był nieprawomocny. Strony odwołały się do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.

W bulwersującej sprawie pedofilskiej 62-letniemu mieszkańcowi powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego groziła kara pozbawienia wolności do lat 15.

Sąd Okręgowy w Opolu 10 lutego za zarzucane Ewaldowi G. czyny nałożył na niego karę łączną ośmiu lat pozbawienia wolności. Jak informowała wówczas Aneta Rempalska z biura rzecznika prasowego opolskiego sądu, "na poczet orzeczonej oskarżonemu kary łącznej pozbawienia wolności zaliczył (sąd - red.) oskarżonemu okres rzeczywistego pozbawienia wolności w sprawie, od dnia 19 marca 2020 r. godz. 8.50 do dnia 10 lutego 2021 r.".

O wyroku sądu I instancji informowaliśmy w materiale pn. Zgwałcił wnuczkę i nagrał to komórką. Jest wyrok w makabrycznej sprawie 62-letniego kędzierzynianina Ewalda G.

- Sprawa Ewalda G. w dniu 19 kwietnia 2021 r. została przekazana z apelacjami oskarżyciela publicznego, posiłkowego i obrońcy oskarżonego do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu - informowała w kolejnym materiale "Lokalnej" Aneta Rempalska.

Prawomocny wyrok zapadł przed wrocławskim sądem kilka dni temu.

- Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wydał 7 czerwca 2021 r. wyrok, w którym zmienił nieco opis czynu. Natomiast jeżeli chodzi o wymiar kary, utrzymał zaskarżony wyrok w mocy, czyli kara orzeczona 8 lat pozbawienia wolności została utrzymana w mocy - poinformowała nas Małgorzata Lamparska, rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.

Zmieniono opis czynu zawartego w punkcie 4. wyroku sądu I instancji, natomiast sama kara została utrzymana w mocy. Opis czynu, który zmieniono, jest zbyt drastyczny, by go publikować. Warto jednak dodać, że apelacja zarówno oskarżycielki posiłkowej, czyli matki dziewczynki, jak i prokuratora zmierzały do tego, że kara 8 lat pozbawienia wolności dla Ewalda G. jest niewspółmiernie niska.

Również Ewald G. wniósł apelację. Starał się o zmianę zaskarżonego wyroku, a mianowicie o uniewinnienie go od czynu opisanego w punkcie 1. (gwałtu - red.) i ewentualne orzeczenie niższej kary - w konsekwencji o wymierzenie kary 3 lat pozbawienia wolności.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Franek
Franek 10.06.2021, 23:04
Dobrze mu tak i tak za mało dostal, j... c cwela

Pozostałe