Wymień odpady na sadzonki. "Czysty Region" z partnerami zachęcają do bycia "eko"

  • 11.06.2021, 12:17
  • Źródło: Urząd miasta
Wymień odpady na sadzonki. "Czysty Region" z partnerami zachęcają do bycia… Fot. UM
"Pokaż kulturę i dbaj o naturę" - wyjątkowa akcja proekologiczna Międzygminnego Związku "Czysty Region" odbędzie się już w przyszłym tygodniu. Każdy, kto w najbliższą środę (16.06) w godz. 14:00 - 17:00 przyniesie pod halę sportową "Śródmieście" elektroodpady lub zużyte baterie, będzie mógł wymienić je na nasiona i sadzonki. Poza tym na uczestników happeningu czekać będą gry i zabawy przygotowane przez seniorów z Domu Dziennego Pobytu nr 5.

Inicjatywa realizowana jest przy współpracy Związku Międzygminnego "Czysty Region", Domu Dziennego Pobytu nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu oraz Enviropol PL Sp. z o.o. oraz Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego ASEKOL

W ramach akcji odbędzie się wymiana elektroodpadów na sadzonki drzew i nasiona łąki kwietnej: za jeden elektroodpad lub 25 sztuk baterii - 1 sadzonka. 2 sadzonki można wymienić na paczkę nasion rodzimej łąki kwietnej. Zgodnie z regulaminem akcji dostępnym na stronie www.czystyregion.pl, jedna osoba może otrzymać maksymalnie 3 sadzonki i 1 paczkę nasion łąki kwietnej (bez względu na ilość oddanych surowców).

Dom Dziennego Pobytu nr 5 z Kędzierzyna-Koźla przygotował ekoquizy i zabawy, w ramach których będzie można wygrać wykonane przez seniorów ekoupominki (torby wielokrotnego użytku, woreczki na warzywa i owoce, woskowijki).

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu będzie miała swoje stanowisko, na którym będzie popularyzowany "book crosing", czyli czytelnictwo poprzez akcję "podaj dalej". Będzie można wypożyczyć lub kupić książkę - również o tematyce ekologicznej - za symboliczną złotówkę.

Celem akcji jest wielokierunkowa edukacja ekologiczna, w tym promowanie idei "zero waste", a także zachowanie i ochrona środowiska naturalnego i wspieranie efektywnego gospodarowania zasobami poprzez propagowanie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i recyklingu.

Akcja wymiany surowców na sadzonki i nasiona jest realizowana w ramach projektu "Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej województwa opolskiego - etap III", dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

 

Źródło: Urząd miasta

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zielony i czysty jak region
zielony i czysty jak region 14.06.2021, 21:48
Bede kosic trawe ( ca 10 arow ) domu nie wliczam a do dyspozycji tylko jeden maly kubel na trwae.Tzn dostarcze okolo 8 "worow" swiezo scietej trawy. Nie oczekuje " nagrody " ..niech zyje czysty region.

Pozostałe