Ekospływ kajakowy w Kędzierzynie-Koźlu. Sprzątali Kanał Kłodnicki

  • 13.06.2021, 15:32
  • Ł
Ekospływ kajakowy w Kędzierzynie-Koźlu. Sprzątali Kanał Kłodnicki Foto: urząd miasta "Ekospływ" wystartował z przystani obok stadionu "Kuźniczka"
Wsiedli do kajaków i zbierali śmieci na trasie spływu. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu zorganizował „Ekospływ 2021”. Chętnych do aktywnego spędzenia wolnego czasu nie brakowało.

Impreza planowo miała odbyć się 23 maja, ale ze względu na wysoki stan wód, przeniesiono ją na 13 czerwca. Po sobotnich ulewach Kłodnica znów przybrała, ale nie odstraszyło to licznej grupy śmiałków, która chwyciła ze wiosła i ruszyła w kilkugodzinną trasę.

- Wystartujemy z przystani „Kuźniczka”, popłyniemy najpierw rzeką Kłodnicą, następnie Kanałem Kłodnickim do Odry, potem udamy się w kierunku portu i Kanałem Gliwickim w kierunku śluzy „Kłodnica” i „Syfonu Kłodnickiego”, po czym wrócimy rzeką Kłodnicą na Kuźniczkę. Będzie to odcinek o 4 km krótszy od dużej „Pętli kędzierzyńskiej”, ale co istotne, zaliczymy nowy szlak, ponieważ kajaki nie pływały dotychczas po Kanale Kłodnickim. Po drugie chcemy promować ekologię, bo przy okazji tego spływu posprzątamy przynajmniej jakąś część Kanału Kłodnickiego - wyjaśniał plan „Ekospływu” Tomasz Radłowski, dyrektor MOSiR-u.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe