Ogromne straty po froncie burzowym w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim

  • 13.06.2021, 18:31
  • Rafał Pulkowski
Ogromne straty po froncie burzowym w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim Foto. KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu
Zerwane dachy, uszkodzone budynku, połamane drzewa, zniszczone ogrodzenia, zalane posesje i nieprzejezdne drogi, to skutki frontu burzowego, który przeszedł nad powiatem kędzierzyńsko-kozielskim w sobotę, 12 czerwca.

Strażacy zarówno z Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej mieli pełne ręce roboty. Najgorzej było w Błażejowicach, Łanach, Ciężkowicach, Polskiej Cerekwi, a także w Dobieszowie, Milicach, Pawłowiczkach oraz w Kędzierzynie-Koźlu. Tylko do godziny 21 odnotowano 17 interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej związanych z występującymi warunkami atmosferycznymi.

- Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. W miejscowości Polska Cerekiew doszło do uszkodzenia części dachu budynku mieszkalnego o powierzchni około 50 metrów kwadratowych. W miejscowości Łany doszło do uszkodzeń dachów na trzech obiektach: dwóch stodołach oraz pustostanie. W jednym przypadku zerwany dach stodoły uszkodził pojazd na sąsiedniej posesji - przekazał mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy OKW PSP w Opolu.

Ponadto odnotowano jeden przypadek uszkodzonej linii energetycznej. Pozostałe zdarzenia to podtopienia budynków, dróg oraz przewrócone drzewa w wyniku silnego wiatru. W zdarzeniach nie odnotowano osób poszkodowanych.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe