Siatkarze MMKS-u ZAKSY nie zagrają w finale mistrzostw Polski

  • 13.06.2021, 19:46
  • Ł
Siatkarze MMKS-u ZAKSY nie zagrają w finale mistrzostw Polski Drużyna młodzików MMKS-u ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Siatkarzom MMKS-u ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie udało się awansować do turnieju finałowego mistrzostw Polski w kategorii młodzików. Nasza drużyna odpadła w półfinałach, które rozegrane zostały we Wrocławiu.

Przypomnijmy, że młodzi siatkarze z Kędzierzyna-Koźla awans do półfinałów wywalczyli dzięki zwycięstwu w turnieju eliminacyjnym, którym odbył się w naszym mieście w dniach 21-23 maja. Pisaliśmy o tym tutaj: Młodzi siatkarze z Kędzierzyna-Koźla zagrają w półfinale mistrzostw Polski!

Szesnaście najlepszych drużyn w kraju w tej kategorii wiekowej zostało podzielonych na cztery grupy. MMKS rywalizował we Wrocławiu w dniach 12-13 czerwca. Podopieczni Tomasza Siemaszki w pierwszym meczu pewnie pokonali SMS Spartę AGH Kraków 2:0 (25:20, 25:18).

Kolejnym rywalem kędzierzynian był KS Energetyk Poznań. Pojedynek był zacięty, ale lepsi okazali się rywale, którzy zwyciężyli 2:0 (25:23, 25:21). Aby myśleć o awansie do finału, nasza drużyna w ostatnim swoim występie musiała ograć ekipę UKS-u Koral Wrocław. Młoda ZAKSA walczyła, ale gospodarze okazali się lepsi, triumfując w dwóch setach (25:23, 25:21).

- Przed sezonem miejsce 9-12. w Polsce brałbym w ciemno, ale była szansa i nadzieja na więcej. Dziękuję chłopakom i wszystkim, którzy nas wspierali i dobrze nam życzyli – przyznał trener Tomasz Siemaszko.

Wyniki pozostałych spotkań: Energetyk – Koral 2:0 (25:11, 25:15), Koral – Sparta 2:0 (25:23, 25:23), Sparta – Energetyk 0:2 (13:25, 24:26). Do finału awansowały zespoły z Poznania i Wrocławia.

Końcowa kolejność turnieju:

1. Energetyk Poznań     3          6          6:0

2. Koral Wrocław           3          5          4:2

3. MMKS ZAKSA           3          4          2:4

4. Sparta Kraków          3          3          0:6

Ł

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe