Oddział neurologii w kozielskim szpitalu znów otwarty dla wszystkich pacjentów

  • 14.06.2021, 16:00
  • Źródło: SP ZOZ
Oddział neurologii w kozielskim szpitalu znów otwarty dla wszystkich pacjentów
Oddział neurologii wraz z pododdziałem udarowym w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu od 14 czerwca wraca do leczenia pacjentów nie zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Przeznaczono dla nich 30 łóżek. Taką decyzję podjął wojewoda.

- Cieszymy się z przekazanej informacji. Sytuacja się normalizuje i my robimy wszystko, by jak najszybciej cały szpital wrócił do pracy w poprzednich ramach. Neurologia jest zawsze bardzo potrzebna, szczególnie jej część udarowa. Jest to z pewnością ważna informacja dla pacjentów naszego powiatu - powiedział Jarosław Kończyło, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu.

- Wracamy w formule oddziału otwartego dla pacjentów z udarami mózgu i innymi chorobami neurologicznymi. Podobnie jak to było przed pandemią - podkreślił dr n. med. Michał Glonek, kierownik oddziału neurologii.

Obecnie liczba łóżek trzeciego poziomu zabezpieczenia dla COVID-19 w kozielskim szpitala wynosi tylko 27 (w tym intensywnej terapii). Dla chorych zakażonych wirusem SARS-CoV-2, a wymagających leczenia specjalistycznego zostało oddzielone i izolowane drugie piętro.

Jednocześnie na skutek powyższej decyzji przeprowadzono reorganizację na oddziale ginekologiczno-położniczym, który w tej chwili w całości jest przeznaczony dla pacjentów nie zakażonych SARS-CoV-2.

 

 

Źródło: SP ZOZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe