Medaliści mistrzostw Polski z Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

  • 16.06.2021, 11:16
  • Ł
Medaliści mistrzostw Polski z Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle Foto: Beninca UKS Feniks Kedzierzyn-Koźle Stoją od lewej: Karol Budny, Mikołaj Szymanowski, Zuzanna Jankowska i Dominika Kwaśnik
Znakomicie wypadli badmintoniści klubu Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle podczas mistrzostw Polski w kategoriach juniorów i młodzieżowców. Z Suwałk przywieźli cztery medale, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu.

Około 150 najlepszych zawodników w kraju przez trzy dni rywalizowało o medale w hali sportowej OSiR w Suwałkach. Nasze miasto reprezentowała czteroosobowa ekipa UKS-u.

Świetnie spisał się Mikołaj Szymanowski, który w finale gry pojedynczej juniorów, pokonał Andrzeja Niczyporuka z AZS-u AWF Katowice 2:0 (21:14, 21:10) i pewnie sięgnął po złoty medal.

Na najwyższym stopniu podium w grze deblowej młodzieżowców stanęła też Dominika Kwaśnik, grające w parze z Pauliną Hankiewicz z ABRM Warszawa. Para ta wygrała pojedynek finałowy po wycofaniu się z meczu duetu: Wiktoria Adamek (UKS Dąbrowa Górnicza) i Karolina Szubert (SKB Litpol-Malow Suwałki).

W dwóch finałach juniorskich wystąpiła Zuzanna Jankowska. Nasza badmintonistka w pojedynku o pierwsze miejsce w singlu musiała uznać wyższość Anastasiji Khomich z SKB Litpol-Malow Suwałki 0:2 (16:21, 18:21). Z kolei w deblu – występując w parze z Zofią Tomczak (ABRM Warszawa) – walkę o złoto przegrały z parą SKB: Anastasija Khomich i Ulyana Volskaya 1:2 (23:21, 13:21, 15:21).

W Suwałkach grał jeszcze Karol Budny z UKS-u, który zakończył swój udział w zawodach na dwóch ćwierćfinałach.

- Dziękujemy zawodnikom i wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszych zawodników, trenerowi Krzysztofowi Maślance, trenerom Centralnego Ośrodka Kadry Narodowej i Michałowi Ustimowiczowi za całokształt opieki nad zawodnikami podczas mistrzostw. Życzymy wszystkim sukcesów w następnym sezonie - czytamy na oficjalnej stronie klubu z Kędzierzyna-Koźla.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe