Niedziela, 25.08.2019

List otwarty nauczycieli do rodziców i uczniów

  • 17.04.2019, 13:42 (aktualizacja 17.04.2019, 13:54)
List otwarty nauczycieli do rodziców i uczniów
Szanowni  Rodzice, drodzy Uczniowie oraz wszyscy Ci z Państwa, dla których kształcenie oraz wychowanie dzieci i młodzieży jest  i powinno być wartością nadrzędną!

My, strajkujący nauczyciele:

- Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu

- Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Kędzierzynie - Koźlu

- Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Kędzierzynie - Koźlu

- Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Kędzierzynie - Koźlu

- Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie - Koźlu

- Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Kędzierzynie - Koźlu

- Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie - Koźlu

- Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 w Kędzierzynie - Koźlu

-Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Kędzierzynie – Koźlu

- Publicznej Szkoły Podstawowej nr 16 w Kędzierzynie - Koźlu

- Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie - Koźlu

- Publicznej Szkoły Podstawowej nr 20 w Kędzierzynie - Koźlu

-Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu

- Publicznego Przedszkola nr 2 w Kędzierzynie – Koźlu

- Publicznego Przedszkola nr 2 w Kędzierzynie - Koźlu

- Publicznego Przedszkola nr 5 w Kędzierzynie – Koźlu

- Publicznego Przedszkola nr 6 w Kędzierzynie – Koźlu

- Publicznego Przedszkola nr 8 w Kędzierzynie – Koźlu

- Publicznego Przedszkola nr 9 w Kędzierzynie – Koźlu

- Publicznego Przedszkola nr 10 w Kędzierzynie – Koźlu

- Publicznego Przedszkola nr 11 w Kędzierzynie – Koźlu

- Publicznego Przedszkola nr 18 w Kędzierzynie – Koźlu

- Publicznego Przedszkola nr 21 w Kędzierzynie – Koźlu

- Publicznego Przedszkola nr 24 w Kędzierzynie – Koźlu

-Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Polskiej Cerekwi

-Publicznej Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Starym Koźlu

-Szkoły Podstawowej im. A. Zgrzebnioka w Dziergowicach

-Publicznej Szkoły Podstawowej w Starej Kuźni

-Szkoły Podstawowej w Solarni

-Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Dziergowicach

-Zespołu Gimnazjalno-Szkolno-Przedszkolnego w Gościęcinie

-Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 w Kędzierzynie - Koźlu

-Zespoł Gimnazjalno – Szkolno - Przedszkolnego w Pawłowiczkach

-Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Ostrożnicy

- Publicznej Szkoły Podstawowej w Maciowakrzu

-Publicznej Szkoły |Podstawowej w Landzmierzu

-Publicznego Przedszkola w Bierawie z oddziałami zamiejscowymi

czujemy się w obowiązku zabrać głos w sprawie, jaka zaistniała w polskiej oświacie. W sprawie, która dotyczy większości społeczeństwa, gdyż każdego dnia z niepokojem obserwujemy narastający spór oraz działania władz oświatowych dążące do skłócenia środowiska nauczycieli, rodziców i uczniów. Dysputa medialna owiana propagandą władz, która trwa od kilku dni, nakreśliła w naszej ocenie bardzo niesprawiedliwy i skrajnie negatywny obraz nauczyciela-awanturnika, który protestuje jedynie ze wzglądów finansowych. W tym miejscu chcielibyśmy wyraźnie stwierdzić, iż podjęcie trudnej decyzji o rozpoczęciu strajku podyktowane zostało nie tylko walką o lepsze warunki życia, ale przede wszystkim o godność zawodu nauczyciela, troską o jakość i przyszłość polskiej edukacji, bo „takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie”.

Solidaryzujemy się ze strajkującymi nauczycielami oraz pracownikami oświaty z całej Polski. Popieramy stanowisko naszych koleżanek i kolegów reprezentujących szkoły średnie oraz placówki oświatowe Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego.

Zaś do Was Szanowni Rodzice kierujemy słowa wdzięczności za okazywane nam w ostatnich dniach wsparcie i gesty solidarności. Nie myślcie, że było nam łatwo podjąć taką decyzję. Bardzo chcielibyśmy wrócić już do naszych klas i uczniów. Działania rządu nie pozostawiły nam jednak innego wyboru niż strajk, aż do odwołania.

_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Cig
Cig 20.04.2019, 19:12
Dzisiejsza stawka nauczyciela powinna być wyjściową do wyliczenia najniższej krajowej. 48zł×168h=8064 brutto. 48zł to płaca za godzinę przy pensji nauczyciela 3500 brutto. 48zł za pracę, która wymaga poprawiania przez rodziców i korepetytorów. Ok, niech zarobi nauczyciel 5000zł czyli 69zł/h, ale oczekuję jakości a nie ślęczenia nad zadaniami wieczorami oraz proszę o uszanowanie mojego czasu do wypoczynku i nie organizowania mi weekendów. Bo ja pracuję min 168h w miesiącu, wiem jak to trudno sobie wyobrazić, ale jestem zmęczony a w weekendy chce spędzić czas, tak jak mam na to ochotę. Nie znoszę kiedy czy to pisowcy czy nauczyciele narzucają mi co mam robić w weekendy. Nie chodzi tu o dzielenie społeczeństwa, tylko o opinię rodzica dzieci, który odczuwa skutki polskiego systemu nauczania, który też był uczniem, który zna nauczycieli. Nie było strajku jak pis dewastował (wygaszał), jest strajk jak bredzi o sukcesie budżetu i rozdaje kiełbasę, niestety Was pomijając. Zarabiam połowę waszej stawki i pracuję na ten budżet. Boli patrzeć, jak jest niszczony dorobek lat pracy i na kolejne grupy z budżetówki którym mało, mało, mało. Zacząłem ironicznie, kończę próbą sprowokowania wyjścia trochę poza swój świat, gdzie wszyscy inni podlegają bardzo srogim regułom. Dzisiaj strajkujecie, popieram wyższe zarobki, ale mam za to wyższe oczekiwania, tak jest w naszym świecie. Za mnie nikt nie wykona mojej pracy, po strajku nie oddam Wam weekendów i wakacji. Osiągnijcie swoje, miejcie jednak świadomość o tym, że jak w szkole każdy pracuję na swoją ocenę. Chciałbym móc postawić Wam 5+.
Marta
Marta 18.04.2019, 12:56

Komentarz zablokowany

Prosimy przestać wrzucać ciągle takie same komentarze, podpisane innymi nickami, ale z jednego IP

rodzice
rodzice 17.04.2019, 22:18
Proszę powiedzieć, który z postulatów odnosi się do poprawy jakość i przyszłość polskiej edukacji? Proszę mi powiedzieć, jak otrzymane 1000 zł poprawi jakoś pracy nauczyciela źle kształcącego uczniów, którego obecnie jakość pracy to żenada, a jest ich wielu z mojego doświadczenia. Gdzie postulat o zmianę podstawy programowej, która jest przeładowana Waszym zdaniem, i o czym sygnalizują wam rodzice i uczniowie? Potem można z czystym sumieniem mówić o pieniądzach, bo w obecnym stanie nie macie żadnego poparcia, tym bardziej rodziców, którzy za Was uczą dzieci w domu po WYKŁADACH w szkole!
Monia
Monia 17.04.2019, 22:16
Drodzy nauczyciele,pracujcie dalej 18 godz. tyg.z uczniami a resztę 22 godz.przeznaczcie na przygotowanie do lekcji,poprawę sprawdzianów.itp.Pracujcie 40 godzin w szkole a potem domagajcie się podwyżek.Coś za coś...
Zdzich
Zdzich 17.04.2019, 22:10
Czemu po prostu nie zmienicie pracy na lepiej płatną? Co wami kierowało gdy wybieraliście studia paręnaście / -dziesiąt lat temu wiedząc, że w szkole nie da się zarobić? Jeżeli wy nauczyciele faktycznie jesteście tak dobrze wykształceni to powinniście tą wiedzę wykorzystać do zarabiania pieniędzy zamiast narzekać i klepać biedę. Tylko nie piszcie że robicie to z poczucia misji bo to jest cecha ludzi psychicznie chorych.
Asia
Asia 17.04.2019, 20:16
Róbcie co chcecie moje dziecko w soboty nie bedzie chodzic do szkoly.i strajk moze trwac
Niepopierający
Niepopierający 17.04.2019, 19:32
Drodzy nauczyciele,pracujcie dalej 18 godz. tyg.z uczniami a resztę 22 godz.przeznaczcie na przygotowanie do lekcji,poprawę sprawdzianów.itp.Pracujcie 40 godzin w szkole a potem domagajcie się podwyżek.Coś za coś...
Rodzic
Rodzic 17.04.2019, 17:42
Proszę powiedzieć, który z postulatów odnosi się do poprawy jakość i przyszłość polskiej edukacji? Proszę mi powiedzieć, jak otrzymane 1000 zł poprawi jakoś pracy nauczyciela źle kształcącego uczniów, którego obecnie jakość pracy to żenada, a jest ich wielu z mojego doświadczenia. Gdzie postulat o zmianę podstawy programowej, która jest przeladowana Waszym zdaniem, i o czym sygnalizują wam rodzice i uczniowie? Potem można z czystym sumieniem mówić o pieniądzach, bo w obecnym stanie nie macie żadnego poparcia, tym bardziej rodziców, którzy za Was uczą dzieci w domu po WYKŁADACH w szkole!
Ewa
Ewa 17.04.2019, 15:01
Wśród wymienionych placówek jest Zespół Gimnazjalno Szkolny w Dziergowicach, a powinno być w Długomiłowicach.

Pozostałe