Jakie kosmetyki i produkty higieniczne warto mieć w łazience?

  • 16.06.2021, 14:39
  • Materiał partnera
Jakie kosmetyki i produkty higieniczne warto mieć w łazience?
Szeroki wybór kosmetyków dostępnych w drogeriach nie ułatwia podjęcia decyzji, które z nich koniecznie powinny znaleźć się w łazience, a które będą ich uzupełnieniem. Podobnie jest z produktami higienicznymi - które są tylko przydatne, a które są niezbędne w każdej łazience. Jak więc skompletować zestaw kosmetyków i produktów higienicznych, które warto mieć w łazience? Poniżej przedstawiamy propozycje niezbędnego wyposażenia każdej łazienki, które z pewnością przydadzą się domownikom.

Mydło sanitarne

Mydło jest podstawowym i najczęściej używanym środkiem do higieny, który powinien znaleźć się w każdej łazience. Prosta formuła pozwala w szybki sposób usunąć nie tylko bród, ale także zdezynfekować dłonie, co pomaga skutecznie chronić się przed zakażeniem. Mydło sanitarne zawiera w swoim składzie 70% alkoholu, co pozwala na skuteczną profilaktykę utrzymania czystości dłoni.

Płyn do higieny intymnej

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie o płyn do higieny intymnej - dlaczego warto używać. Jaki płyn do higieny intymnej będzie najlepszy? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ze względu na kwasowe środowisko kobiecych miejsc intymnych, płyn do higieny intymnej powinien mieć wskaźnik kwasowości poniżej 7, aby móc odpowiednio regulować równowagę mikrobiologiczną. Wybierając płyn do higieny intymnej, warto decydować się na kosmetyki o naturalnym składzie i o delikatnym lub neutralnym zapachu.

Płatki kosmetyczne

Pomogą zmyć makijaż po całym dniu i oczyścić dokładnie skórę twarzy. Przydadzą się również podczas usuwania lakieru z paznokci i wielu innych czynności higienicznych. Obecnie trudno wyobrazić sobie kompleksowe dbanie o higienę bez korzystania z płatków kosmetycznych. Wykonane są z delikatnej bawełny, która nie podrażnia cery i dba o usunięcie osiadłych na niej zanieczyszczeń.

Roztwór do przemywania ran

Zranienia mogą przydarzyć się każdemu przy zwykłych codziennych czynnościach. Kiedy ktoś z domowników skaleczy się, nie ma czasu na poszukiwanie odpowiedniego środka odkażającego w aptece. Otwarta rana wymaga natychmiastowego działania, dlatego tak ważne jest, aby w łazience był zawsze pod ręką płyn do przemywania ran. Pozwoli on zapobiec infekcjom i oczyścić uszkodzone miejsce. Preparat znajdzie również zastosowanie w przypadku bolesnych otarć i innych podrażnień skóry. Wszystkie wymienione produkty dostępne są na stronie wapteka.pl.

Materiał partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe