czwartek, 28 marca 2024 12:33

Mistrzyni i wicemistrzyni Polski z klubu Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

Kolejny wielki sukces mają na swoim koncie reprezentantki klubu Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle, które w indywidualnych mistrzostwach Polski w badmintonie, wywalczyły dwa tytułu.

Autor: Foto: Beninca UKS Feniks

Jeszcze nie przebrzmiały echa sukcesów naszych badmintonistów w mistrzostwach kraju w kategoriach juniorów i młodzieżowców (pisaliśmy o tym tutaj: Medaliści mistrzostw Polski z Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle), a znów możemy cieszyć się z kolejnych tytułów.

To już 57. edycja indywidualnych mistrzostw Polski w badmintonie. Krajowa elita przez trzy dni rywalizowała o medale w Białymstoku. Klub z Kędzierzyna-Koźla reprezentowało sześcioro zawodników.

Największy sukces odniosła Zuzanna Jankowska, która zdobyła tytuł mistrzowski w grze pojedynczej kobiet. Badmintonista z Benincy w meczu o złoto zmierzyła się Kamilą Augustyn z SKB Litpol-Malow Suwałki. Utytułowana reprezentantka Polski, m.in. dwukrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich w Pekinie i Londynie, medalistka mistrzostw Europy i kilkunastokrotna medalistka mistrzostw kraju, pierwszego seta wygrała 21:16. Dużo młodsza Zuzanna nie poddała się i po zaciętej walce, triumfowała w dwóch kolejnych setach 21:18 i 21:19. Wygrała pojedynek 2:1 i tym samym sięgnęła po upragniony tytuł.

Srebrny medal w grze deblowej pań zdobyła Dominika Kwaśnik, która wystąpiła w parze z Pauliną Hankiewicz (ABRM Warszawa). Duet ten dotarł do wielkiego finału, ale w meczu o pierwsze miejsce przegrał z Wiktorią Adamek (UKS Dąbrowa Górnicza) i Kornelią Marczak (UKS Pszczyna) 0:2 (8:22, 22:24).

W Białymstoku wystąpili jeszcze: Mikołaj Szymanowski, Julia Wójcik, Karol Budny i Igor Jasek. Wszyscy nasi młodzi badmintoniści przeszli kwalifikacje i wystąpili w turnieju głównym, zbierając cenne doświadczenie. Trenerem jest Krzysztof Maślanka.

Warto dodać, że w nieoficjalnej klasyfikacji medalowej, klub Beninca UKS Feniks zajął drugie miejsce, za Hubalem Białystok.