Piłkarze Chemika pokonali Skalnika i utrzymali się w IV lidze. Zdjęcia z meczu

• 19.06.2021, 18:23
  • Grzegorz Łabaj
Piłkarze Chemika pokonali Skalnika i utrzymali się w IV lidze. Zdjęcia… Chemik pokonał Skalnika i zapewnił sobie utrzymanie w IV lidze
Drużyna Chemika Kędzierzyn-Koźle wygrała ze Skalnikiem Gracze 2:1 w meczu 41. kolejki opolskiej czwartej ligi. Tym wynikiem gospodarze zapewnili sobie utrzymanie na tym poziomie rozgrywek.

Duże znaczenie miał mecz przedostatniej kolejki czwartej ligi, który rozegrany został na stadionie „Kuźniczka” 19 czerwca. Kędzierzynianie, aby myśleć o spokojnym utrzymaniu, musieli zdobyć komplet punktów. Remis lub porażka skomplikowałyby ich sytuację w tabeli i decydujące rozstrzygnięcia zapadłyby w ostatniej kolejce. Chemik zagra wtedy w Namysłowie.

Pojedynek na stadionie przy ul. Grunwaldzkiej, choć rozgrywany w upale, który mocno dawał się we znaki piłkarzom, prowadzony był w szybkim tempie. Pierwsza połowa wyraźnie dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie po dwóch bramkach Patryka Paczulli (jedna z rzutu karnego).

Tuż po zmianie stron Skalnik zdobył kontaktowego gola i od tego momentu goście przycisnęli, dążąc do wyrównania. Chemik dobrze się bronił i próbował kontrataków. W ostatnich minutach meczu kilka razy zrobiło się groźnie w polu karnym miejscowych, ale wynik nie uległ zmianie.