wtorek, 16 kwietnia 2024 13:45

Piłkarze Chemika pokonali Skalnika i utrzymali się w IV lidze. Zdjęcia z meczu

Drużyna Chemika Kędzierzyn-Koźle wygrała ze Skalnikiem Gracze 2:1 w meczu 41. kolejki opolskiej czwartej ligi. Tym wynikiem gospodarze zapewnili sobie utrzymanie na tym poziomie rozgrywek.
Chemik pokonał Skalnika i zapewnił sobie utrzymanie w IV lidze

Duże znaczenie miał mecz przedostatniej kolejki czwartej ligi, który rozegrany został na stadionie „Kuźniczka” 19 czerwca. Kędzierzynianie, aby myśleć o spokojnym utrzymaniu, musieli zdobyć komplet punktów. Remis lub porażka skomplikowałyby ich sytuację w tabeli i decydujące rozstrzygnięcia zapadłyby w ostatniej kolejce. Chemik zagra wtedy w Namysłowie.

Pojedynek na stadionie przy ul. Grunwaldzkiej, choć rozgrywany w upale, który mocno dawał się we znaki piłkarzom, prowadzony był w szybkim tempie. Pierwsza połowa wyraźnie dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie po dwóch bramkach Patryka Paczulli (jedna z rzutu karnego).

Tuż po zmianie stron Skalnik zdobył kontaktowego gola i od tego momentu goście przycisnęli, dążąc do wyrównania. Chemik dobrze się bronił i próbował kontrataków. W ostatnich minutach meczu kilka razy zrobiło się groźnie w polu karnym miejscowych, ale wynik nie uległ zmianie.